آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با آوای خزر:
اجازه نمی‌دهیم 2 هزار میلیارد بودجه نظام رتبه‌بندی معلمان در جای دیگری هزینه شود/ پرداختی‌های نظام رتبه‌بندی برای معلمان بالای 25 سال آغاز شود
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به 2 هزار میلیارد تومان بودجه‌ای که برای نظام رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته شده است، می‌گوید: اجازه نخواهیم داد این پول در جای دیگری هزینه شود، از طرفی پیشنهاد بنده این است که دولت پرداختی‌های رتبه‌بندی معلمان بالای 25 سال سابقه را آغاز کند.

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار آوای خزر درباره آخرین وضعیت نیروهای حق‌التدریسی اظهار داشت: مصوبات زیادی در این زمینه داشتیم، تغییر وضعیت آنها براساس تبصره 10 ماده 17 مصوب سال 88 بود اما مدام الحاقی خورد، و چون مشکل حل نشد موضوع به جایی رسید که بحث استخدام آنها در سال 97 نهایی شد.

وی افزود: دولت باید ظرف دو ماه یعنی تا 13 شهریور 97 آیین‌نامه را آماده می‌کرد اما خیلی غفلت کرد و نهایتاً در پایان شهریور اتفاق افتاد و با اشکالات زیادی مواجه شد، چون مشکل بچه‌ها را در پیش‌دبستانی و خرید خدمات آموزشی حل نکرده بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ادامه نیز از سوی این کمیسیون به رئیس مجلس نامه زدیم تا در کمیته انطباقِ مصوبات دولت جلوی آن گرفته شود تا مصوبه دولت به تعویق بیفتد و اصلاحات صورت بگیرد. پس از آن قرار شد اصلاحات انجام شود و الان منتظر اصلاحیه دولت برای اجرا هستیم.

احمدی لاشکی گفت: با اتمام اصلاحات به دنبال آن هستیم که امسال 13 هزار نفر و مابقی تا پایان برنامه ششم سال 1400 به استخدام در بیایند، آن‌هایی که در  حوزه آموزشیاران نهضت سوادآموزی هستند نیز باید امتحان داخلی بدهند و پس از قبولی راهی دانشگاه فرهنگیان خواهند شد و دوره‌ای را طی کنند.

عضو خانه ملت در خصوص وضعیت معلمان حق‌التدریسی مازندران نیز گفت: هفته گذشته نشست مشترکی با حضور وزیر و آقای نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش استان داشتیم؛ یک رقم 5 هزارساعت را برای تقویت گرفتیم افزایش پیدا کرده و این میزان برابرِ نیاز و رشته تحصیلی و جنسیت و مناطقی که نیاز داریم هماهنگ می‌شود که دوستان کمبودها را برطرف کنند.

اجازه نمی‌دهیم 2 هزار میلیارد بودجه نظام رتبه‌بندی معلمان در جای دیگری هزینه شود/ پرداختی‌های نظام رتبه‌بندی برای معلمان بالای 25 سال آغاز شود

* نظام رتبه‌بندی معلمان به کجا رسید؟

وی درباره نظام رتبه‌بندی معلمان نیز به آوای خزر گفت: در قانون برنامه ششم در ماده 63 به صراحت گفته شده که باید بودجه سنواتی دیده شود و دولت لایحه بیاورد اما تا این لحظه - که دولت دو دوره حرف از رتبه‌بندی می‌زند – هنوز نظام رتبه‌بندی را اجرا نکردیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر در دوره آقای فانی وزیر سابق آموزش و پرورش افزایش رقمی را برای حقوق معلمان داشتیم به معنای نظام رتبه‌بندی نیست، نظام رتبه‌بندی معلمان را به 5 طراز طبقه‌بندی کرده؛ از معلم پایه تا معلم راهبر، و حتما رقم‌هایی که افزایش می‌یابند قابل توجه است و در آنجا بحث تالیف و تحقیق و کار علمی است.

احمدی لاشکی گفت: تاکنون دولت هیچ لایحه‌ای را نفرستاده بنابراین بازی داده، تازه امسال با سختی در تلفیق بودجه 2 هزار میلیارد تومان پول گذاشتیم، اگر این را در اختیار بگذارند باز هم افزایش حقوق است نه نظام رتبه‌بندی، رتبه‌بندی عبور از یک فیلتر است و شامل همه نمی‎شود.

وی تاکید کرد: دولت سریعاً باید نسبت به نظام رتبه‌بندی معلمان اقدام کند، مبلغ 2 هزار میلیارد تومان باید در جای خود و در ردیف خود هزینه شود، 100 درصد اجازه نخواهیم داد در جای دیگر هزینه شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: به نظر من، این پول اگرچه کم است و حداقل 7 تا 11 هزار میلیارد تومان نیاز داریم؛ ابتدا با اولویت رتبه‌بندی معلمان 25 سال به بالا آغاز شود و بقیه را در بودجه سنوات بعدی بگذاریم تا شدنی شود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار