آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
استاندار مازندران:
حل مشکلات بخش خصوصی براساس شرایط جنگ اقتصادی باشد
استاندار مازندران با اذعان به اینکه هم قوانین را داریم و هم به دنبال تسهیلگری هستیم تا بخش خصوصی با طیب خاطر فعالیت کند، به شرایط جنگ اقتصادی اشاره و بیان کرد: مشکلات امروز فعالان اقتصادی باید براساس همین شرایط باشد، و دولت و بخش خصوصی نباید در برابر هم قرار بگیرند بلکه مدیران باید داوطلبانه به کمک بخش خصوصی بروند و این بخش نیز همراهی دولت را بپذیرد.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، احمد حسین‌زادگان صبح امروز در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مازندران بیان کرد: هدف از برپایی این شورا آن است که مشکلات اصلی بخش خصوصی با کمک دولت رفع شود و اگرچه شاید اختلاف برداشت داشته باشیم اما باید به قانون، وجدان و مواردی که مافوق ما اعلام می کند تمکین کنیم.

وی افزود: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را نباید دو جناح فرض کنیم زیرا نتیجه گیری از این جهت سخت است، بلکه دو طرف احتیاج به اراده مشترک برای توسعه استان دارند.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی قرار داریم، گفت: این روزها کشور را اداره کردن متفاوت از سالهای گذشته است، ما حتی در زمان جنگ این امکان را داشتیم که نفت را بفروشیم و حتی پول آن را بدون واسطه دریافت میکردیم، برای دارو و نهاده‌ها و ... دچار مشکل نبودیم، اکنون شرایط سختی داریم و حتی بودجه بندی تقریبا بدون نفت بسته می شود و در این شرایط به مدیران فشار می آید.

حسین زادگان با اشاره به اجرای تصویب نامه شماره 50432 ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: وقتی اقتصاد مقاومتی دارای یک ستاد فرماندهی است یعنی ما شرایط جنگی داریم؛ در جنگ اقتصادی باید برخی از مسائل را با تدبیر و درایت همان شرایط حل و فصل کنیم و مدیران باید بدانند چون شرایط جنگی است باید از طریق بخش خصوصی – که همیشه میدان دار است-  داوطلبانه به کمک فعالان اقتصادی بروند و مشکل را حل کنند.

وی ادامه داد: ما ضمن اینکه قوانین را داریم؛ به دنبال تسهیلگری هستیم تا دست و بال بخش خصوصی باز شود و با طیب خاطر فعالیت کند، اگر بخواهیم بین قانون اساسی و تصویب نامه جدال کنیم درست نیست اما به واسطه شرایط موجود باید تسهیل کنیم و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به دنبال همین است.

استاندار مازندران گفت: باید به این نتیجه برسیم که یک کار مشترک انجام بدهیم و نباید در برابر هم گارد بگیریم. مصوبه ممنوعیت حسابرسی 10 ساله تامین اجتماعی باید اجرا شود.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مازندران گفت: مدیرکل بیمه تامین اجتماعی از نیروهای خوب استان هستند و مسائل را قبول دارند اما ما در اجرا دچار اشکالیم که باید اصلاح کنیم.

حسین زادگان با اشاره به موضوع ورود بیمه تامین اجتماعی به مواردی که با بررسی حق بیمه و شکایت پرسنل انجام می شود، تاکید کرد: وقتی قرار است بررسی صورت بگیرد؛ بهتر است که در همان مورد خاصی که شکایت شده، صورت بگیرد و سایر موارد بررسی نشود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار