آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۶
برگزاری تعزیه
تعزیه پُرمفهوم "حضرت علی‌اکبر" کاری از گروه تئاتر ولایت، در نیمه ماه صفر، برای مردم شهر و روستای میاندرود به نمایش درآمد.

به گزارش آوای خزر از ساری، در شب پانزدهم ماه صفر تعزیه حضرت علی اکبر(ع) در روستای حلمسر شهرستان میاندرود برگزار شد.  سوگواران با تجمع در حسینیه این روستا و دیدن تعزیه  که تصویر صحنه وداع حضرت علی اکبر(ع) از مادرش است،  به یاد این مادر که اسوه صبر برای هر مادر مسلمان است می گریند و او را به مدد می طلبند  تا فرزندانشان را از هر شر و پلیدی نجات دهد و آنها را به راه راست هدایت کند.

همچنین با تاسی به ام لیلا که الگوی مادران است، برای مادران شهدا و همه مادرانی که فرزندانشان را از دست داده اند، آرزوی صبر و شکیبایی می کنند. در پایان نیز کسانی که در سال گذشته حاجاتشان روا شده، نذوراتشان را بر سفره پربرکت آن حضرت می نهند.

برگزاری تعزیه

در این مراسم مذهبی، مجتبی اکبری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسوول کمیته فرهنگی و سید محمود هادیان رئیس اداره محیط زیست میاندرود حضور داشتند و از هنرمندان نمایش آئینی حمایت کردند. به گفته رئیس ارشاد میاندرود، از آنجا که یکی از رسالت های ارشاد اسلامی زنده نگه داشتن آیین های مذهبی‌ست، لذا با حمایت گروه  تعزیه "ولایت" در ایام محرم و صفر، قدمی برای حفظ این آیین های کهن که برخاسته از باورها و آموزه های دینی‌ست، برداشته شد.

برگزاری تعزیه

وی ابراز امیدواری کرد که هنرمندان تئاتر و سایر هنرمندان شهرستان میاندرود بتوانند با تکمیل ساخت مجتمع فرهنگی هنری و ساختمان اداری ارشاد اسلامی این شهرستان، جایگاه اصلی خود را پیدا کنند و دغدغه های امروز جامعه را با زبان شیوا و رسای هنر بیان دارند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1003

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار