آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد
خنثی‌کردن عملیات زمینی، دریایی و سایبری دشمن در بندر امیرآباد
همزمان با آخرین روز هفته پدافند غیرعامل مانور گسترده هوایی، زمینی، دریایی و سایبری با همکاری نیروهای نظامی، انتظامی و ناحیه سپاه مقاومت شهرستان بهشهر در بندرامیرآباد برای خنثی‌کردن اقدامات دشمن فرضی برگزار شد.

به گزارش آوای خزر، صبح امروز (۱۴ آبان ماه ۹۸) مانور پدافند غیر عامل با هدف مقابله با حملات و تهدیدات آفندی دشمن منطبق با به روزترین روش‌های پدافندی با حضور مسئولین بندرامیرآباد، نیروهای نظامی، بسیج ادارات و کارگروه دفاعی – امنیتی پدافندغیرعامل در مناطق عملیاتی منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد اجرا شد.

بنابراین گزارش، در پی حمله هوایی فرضی به یکی از اسکله‌ها و مرکز کنترل ترافیک بندرامیرآباد، به سرعت جلسه ستاد مدیریت بحران به ریاست سیاوش رضوانی مدیر و با جانشینی حبیب‌اله طالبی معاون دریایی بندرامیرآباد تشکیل و دستور تخلیه ساختمان معاونت دریایی و بسیج تمامی امکانات بندر جهت امدادرسانی به مجروحین احتمالی حادثه و مقابله با آن صادر شد.

این حملات که به صورت گسترده از سوی دشمن فرضی طراحی شده بود بار دیگر خبر کشف بمب در یکی از کشتی‌های مستقر در اسکله‌های بندرامیرآباد، ستاد مدیریت بحران را وارد مرحله جدیدی از تصمیم‌گیری می‌کند که با درخواست از نیروهای نظامی، تیم چک و خنثی وارد عمل می‌شود.

در ادامه این مانور، عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد هدف دشمن فرضی قرار می‌گیرد و با حملات سایبری به سیستم نرم‌افزاری تخلیه و بارگیری، اختلال جدی را در این بخش برای مشتریان بندر به وجود می‌آورد که با هوشمندی متخصصان و کارشناسان سایبری اداره فاوا بندرامیرآباد، اوضاع به حالت مطلوب بر می‌گردد.

بر اساس این گزارش آخرین حربه دشمن فرضی جهت اختلال و متوقف کردن عملیات اقتصادی در بندرامیرآباد، اقدام به عملیات بیوتروریستی در یکی از انبارهای این بندر کرده که این حمله که با هدف آلوده‌کردن کالاها به مواد سمی بوده نیز با تصمیم‌های به‌موقع تیم مدیریت بحران خنثی شد.

در پایان این مانور چند وجهی و بزرگ دریایی، زمینی، هوایی و سایبری، سیاوش رضوانی مسئول تیم مدیریت بحران ضمن اعلام برگزاری موفق این مانور، از تمامی واحدها اعم از معاونت‌های دریایی، بندری، برنامه‌ریزی و توسعه منابع، فنی و مهندسی، اداره حراست، روابط عمومی، یگان حفاظت و سایر دست‌اندرکاران برگزاری این مانور قدردانی کرد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار