آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
لایحه بودجه ۹۹ از نگاه بهارستان‌نشین‌ها /
نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سال 99 باید واقع‌گرایانه بسته شود، بنابراین باید با کاهش فروش بشکه‌های نفت خام از خام‌فروشی فاصله گرفت.

به گزارش آوای خزر، جلال میرزایی به خبرنگار خانه ملت درباره مناسبت ترین قیمت برای نفت در بودجه سال آینده،گفت: براساس چشم‌اندازی که می‌توان برای اقتصاد کشوردر سال آینده متصور شد؛ بهتراست فروش نفت حدود 600 تا 700 هزار بشکه با حدود نرخ 50 هزار دلار باشد.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به کاهش وابستگی بودجه کشور، ادامه داد: بودجه سال 99 باید واقع‌گرایانه بسته شود، بنابراین باید با کاهش فروش بشکه‌های نفت خام از خام‌فروشی فاصله گرفت و درصدد افزایش تولید محصولات پتروشیمی و نفتی بود.

بودجه نویسی سال آینده با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی سال جاری

وی با بیان اینکه مسئولان دولتی باید جریانات اقتصادی سال جاری را در هنگام بودجه‌نویسی مدنظر قرار داده و براین اساس بودجه‌ای عاقلانه و واقعی را برای سال 99 تدوین کنند، افزود: روح حاکم بر اقتصاد مقاومتی و دیگر ضرورت‌های اجتماعی، سیاسی و امنیتی در سطح منطقه و بین‌المللی اقتضاء می‌کند بودجه بدون نفت برای نخستین بار در سال 99 منعقد شود.

پول حاصل از فروش نفت صرف مسائل اجرایی نشود

به اعتقاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی حتی اگر تعداد کثیری بشکه نفت در سال آینده به فروش رسد نباید پول حاصل آن را در بودجه سالانه صرف مسائل اجرایی کشور کرد.

انتهای پیام/ 4000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار