آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
معاون عمرانی استاندار مازندران:
اصلاح و بازسازی 80 درصد از رودخانه‌های سوادکوه/انجام 65 درصد از دیواره‌سازی رودخانه‌های زیراب
معاونی هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران در بازدید از پروژه‌های آسیب‌دیده از سیل اخیر در غرب استان گفت: 80 درصد از رودخانه‌های سوادکوه اصلاح و بازسازی و حدود 65 درصد از دیواره‌سازی رودخانه‌های زیراب انجام شد.

به گزارش آوای خزر، مهدی رازجویان امروز در بازدید از مناطق سیل‌زده اخیر در شهر سوادکوه در جمع خبرنگاران گفت: اقدامات خوب یاز سوی شهرداری و شورای شهر سوادکوه به طور ویژه در پل سفید  انجام شد و آنها از بدو وقوع سیل پای کار بودند.

وی افزود: بعد از سیل نیز بازسازی به سرعت آغاز شد، تاکنون 80 درصد رودخانه‌های تخریب‌شده از سیل که پایداری نداشتند اصلاح و بازسازی شد و 20 درصد دیگر با تامین اعتبارات انجام می‌شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: در برخی مناطق نیاز به ورود وزارت راه و شهرسازی است زیرا از بودجه اعتباری استان خارج است و باید ملی باشد؛ به محض ابلاغ و تخصیص اعتبارات کار اجرایی را آغاز می‌کنیم.

وی ادامه داد: قریب به اتفاق شهرداری‌ها طرح جامع مهار سیلاب و آب‌های سطحی را دارند و باید براساس بودجه و اولویت انجام بدهند، برای پل سفید و زراب نیز 

"سیلی که در اواخر اسفند 97 و فروردین 98 در بخش‌هایی از مازندران صورت گرفت در  دوره 100 ساله بی‌نظیر و مهار این حجم از آب سخت بود".

رازجویان در پاسخ به اینکه سایت سجاد بسته است و کشاورزان گلایه دارند، گفت: پیرو صحبت‌هایی که با وزارت کشور داشتیم؛ مشکل سایت برطرف و پرداخت‌ها از دو روز پیش شروع شد.

وی همچنین درباره پروژه زیراب اظهار داشت: روند رو به رشدی دارد اما پیمانکار با همکاری آب منطقه‌ای باید به فعالیت‌های خود سرعت بدهد.

اصلاح و بازسازی 80 درصد از رودخانه‌های سوادکوه/انجام 65 درصد از دیواره‌سازی رودخانه‌های زیراب

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به احداث پل آیینه اظهار داشت: رقمی به این پروژه اختصاص یافت و تا پایان سال‌جاری دیواره‌سازی‌ها و شمع‌کوبی‌ها انجام می‌شود.

این عضو ستاد مدیریت بحران مازندران بیان کرد: پروژه‌های دیواره‌سازی شهر زیراب تا حدود 65 درصد انجام شد زیرا دیواره‌های زیادی خراب بود.

وی در پایان گفت: قریب به اتفاق خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل غیر از یک مورد جابجا شدند، البته این یک مورد خانه نبود و به این خاطر که مالک نیاز به تامین عرصه برای احداث بنا دارد، از فرماندار خواستیم که پیگیری کند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار