آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۳۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
درخواست رئیس مجمع نمایندگان مازندران از دولت:
خرید مرکبات شب عید استارت بخورد/ شوک به بازار برنج جهت خروج از انبارها
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی و رییس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه برای مرکبات زحمات زیادی کشیده شده و قیمت 4 هزار و 500 تومانی که اعلام شده، هنوز عملیاتی نشده است، گفت: خواهش ما این است که خرید مرکبات شب عید استارت بخورد. یکی دو رقم برنج هم در انبارها مانده است، دولت باید در تنظیم بازار دخالت کند تا این ارقام از انبارها خارج شود.

به گزارش آوای خزر از ساری، علی‌محمد شاعری در نشست شورای اداری آبان‌ماه 98 مازندران درباره اتفاقات اخیر کشور ناشی از گرانی بنزین بیان کرد: ما در مجلس شورای اسلامی فرمایشات و منویات رهبری را فصل‌الخطاب رفتارمان می‌دانیم و هر آنچه بفرمایند انجام می‌دهیم. در موضوع بنزین علیرغم اینکه با نمایندگان صحبت نشده بود و غافلگیر شدیم وقتی نامه رهبر آمد تبعیت کردیم چون ایشان را امام خودمان می‌دانیم.

وی افزود: از دوستان خود در دولت می‌خواهیم که در تصمیمات مهم، کار کارشناسی را مدنظر قرار دهند. مردم ولی‌نعمت ما هستند و اگر پروژه‌ای را بپذیرند حتما همکاری بیشتری می‌کنند و تنش‌های اجتماعی کمتر می‌شود.

رییس مجمع نمایندگان مازندران گفت: ما ضمن حمایت از فرمایشات مقام معظم رهبری، انتظارمان از سران قوا به‌ویژه ریاست جمهوری/ رئیس قوه مجریه این است که مراقب باشند این افزایش قیمت بنزین روی قیمت کالاها و خدمات تاثیر نگذارد.

خرید مرکبات شب عید استارت بخورد/ شوک به بازار برنج جهت خروج از انبارها

شاعری ادامه داد: در مازندران که استان کشاورزی‌ست کشت پاییزه شروع شده، فصل تامین سوخت و سایر نهاده‌های کشاورزی‌ست، لذا از استاندار مازندران هم می‌خواهیم با توجه به اینکه لایحه بودجه ۹۹ در آستانه تقدیم به مجلس است، لذا تا پیش از اینکه بودجه بیاید پیشنهادات خود را ارائه کنند.

وی تصریح کرد: لایحه بودجه تغییر اساسی پیدا کرده است، بیشتر ردیف‌ها حذف شده(۳۲۰ ردیف به ۳۰ ردیف کاهش پیدا کرد)، علاوه بر تغییر شکلی در محتوا نیز تغییر پیدا کرده است و آن کاهش وابستگی بودجه به نفت بوده و این اصلاحات با نظر مستقیم رهبری صورت گرفته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مازندران، موضوع دیگر که موجبات گلایه‌مندی مردم شده است را بحث مرکبات، برنج و تا حدودی کیوی اعلام و بیان کرد: در خصوص مرکبات زحمات زیادی کشیده شده و قیمت 4 هزار و 500 تومانی که اعلام شده، هنوز عملیاتی نشده است، خواهش ما این است که خرید مرکبات شب عید استارت بخورد.

وی در خصوص برنج نیز اظهار داشت: یکی دو رقم برنج در انبارها مانده است، دولت باید در تنظیم بازار دخالت کند تا شوک به بازار وارد و این ارقام از انبارها خارج شود.

خرید مرکبات شب عید استارت بخورد/ شوک به بازار برنج جهت خروج از انبارها

عضو خانه ملت با بیان اینکه موضوع صادرات برای ما بسیار قابل توجه است و از ۴ آبان‌ماه قرار بود همکاری جمهوری اسلامی ایران با ۵ کشور اوراسیا عملیاتی می‌شد، گفت: تعرفه‌ها در بخش صنعت و کشاورزی احصا شد اما هنوز عملیاتی نشده است، ۲۰۰ میلیون جمعیت که ۱۸۰ میلیون آن در روسیه هستند بازار صادراتی  خوبی برای ایران به‌ویژه مازندران است.

شاعری ادامه داد: می‌توانیم با تجهیز بندر امیرآباد و استفاده از ظرفیت بنادر نوشهر، فریدونکنار و بندر خاکی اینچه‌برون و ظرفیت فرودگاهی تشویق به صادرات کنیم تا با استفاده از بخشودگی ترجیحی، صادرات را رونق دهیم. تمام تمرکز ما باید روی این موضوع باشد.

وی درباره سیل ۱۲ آبان‌ماه، ضمن تشکر از فرمانداران که به‌خوبی مدیریت کردند، گفت: با توجه به برقرار بودن تقاضای پرداخت خسارات سیل فروردین ماه امسال، تقاضا داریم که این اقدامات به خوبی انجام بگیرد تا شاهد یاس و ناامیدی مردم نباشیم.

شاعری در خصوص مدیریت پسماند استان نیز اظهار داشت: اعتبارات تشویقی پیش‌بینی‌شده در قانون بودجه سال مالی رو به پایان است. باید از همین حالا پیگیر باشیم تا موضوع پسماند به جای قابل قبول برسد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار