آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۳۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
توقف خرید بلیط‌‌های انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» قانونی اما عجولانه است.
- اخبار فرهنگی -

 

  به گزارش آوای خزر به نقل از صدا وسیما، بعد از آغاز تبلیغات انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به کارگردانی «اشکان رهگذر» و ورود آن برای اکران سینمایی از امروز چهارشنبه 6 آذرماه متوجه شدیم که این انیمیشن سینمایی با وجود آنکه در سایت «سینما تیکت» موجود است اما امکان خریداری بلیط‌های آن ممکن نیست.

در ادامه برای بررسی چرایی این مشکل با «اشکان رهگذر» گفت‌وگوی کوتاهی داشتیم تا از علت این مسأله جویا شویم.

رهگذر در ابتدا گفت: متأسفانه این فیلم با تمام جوایزی که در کشور دریافت کرده است به‌هیچ عنوان برای شورای صنفی نمایش و اکران مهم نیست. این فیلم فقط توسط مدیران سینمایی هم در سیمرغ و هم در جشنوراه فیلم کودکان و نوجوانان جایزه گرفته و هم‌ اکنون نماینده سینمای ایران در اسکار 2020 است، اما نحوه برخورد با این فیلم اصلاً درخور شأن این اثر و سینمای ایران نیست.

وی در ادامه بیان کرد: ماجرا از این قرار بود که ما در ابتدا با آقای سرتیپی برای اکران صحبت‌ کردیم که اکران فیلم را قبول نکرد، بعد از آن برای اکران با پخش گسترش وارد مذاکره شدیم که آقای حیدری مدیر آنجا اکران فیلم را پذیرفت. بعد از آن باقی کارهای اداری میان این دفتر پخش و شورای نمایش شد. ما هم کمپین تبلیغاتی فیلم را با هزینه شخصی خودمان به‌عنوان بخش خصوصی شروع کردیم. اما شورای نمایش گفت که به‌علت آنکه هر کدام از دفاتر پخش فقط یک فیلم را می‌توانند برای پخش داشته باشند و این دفتر فیلم دیگری را برای اکران دارد، امکان اکران فیلم توسط این دفتر وجود ندارد. برای همین ما مجبور شدیم که این فیلم را به صورت آزاد و شخصی در کنار دفتر پخش گسترش اکران کنیم.

ما هم بدون آنکه در سرگروه سینمایی قرار داشته باشیم، تنها با پنج سینما برای 15 سالن سینما توانستیم به توافق برسیم. اما امروز صبح که برخی از علاقه‌مندان فیلم بلیط تهیه‌ کرده بودند، متوجه شدیم که امکان خرید بلیط‌های این فیلم وجود ندارد. با پیگیری‌ها متوجه شدیم که شورا تبصره‌ای دارد که باید بعد از اینکه دفتر پخش از اکران فیلم کنار گذاشته شد، خود تهیه‌کننده فیلم باید مسئولیت پخش را بر عهده بگیرد و از آنجا که سینماهای مذکور با دفتر پخش گسترش قرار داد امضا کردند و حواله‌ها صادر شده است باید ما هم با هر کدام از سینماها قرارداد امضا کنیم تا فیلم اکران شود برای همین فعلاً اکران فیلم‌ متوقف است.

رهگذر در پایان بیان کرد: حرف من این ست که شورا می‌تواند با فرض این مشکل با ما تماس بگیرد و بگوید که برای حل این مسأله اقدام کنید و حتی به ما فرصت زمانی یک روزه بدهند نه اینکه جلوی اکران را بگیرند و آن را متوقف کنند. اما تصمیم یکباره دوستان برای توقف اکران و جلوگیری از نمایش جای سؤال دارد؛ به‌علاوه آنکه قرار است تا سینماهای ما را از پنج‌ سینما به سه سینما تقلیل بدهند. 

انتهای پیام/3000

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار