آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
مدیرکل دفتر فنی امور عمرانی استانداری مازندران:
اجرای طرح گردشگری آببندان‌ها سبب رونق کسب و کار می‌شود
مدیرکل دفتر فنی امور عمرانی و حمل و نقل ترافیک استانداری مازندران گفت: هدف از اجرای طرح گردشگری در آببندان‌ها بالابردن سطح درآمد روستاها و ایجاد اشتغال، رونق تولید و مشارکت مردم روستاست.

به گزارش آوای خزر از ساری، احمد توکلی امروز در نشست بررسی ایجاد طرح‌های گردشگری در آببندان‌ها که با حضور مدیران ستادی استانداری و مسئولین دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، با اشاره اینکه بخش قابل توجهی از آببندان‌ها تصنعی هستند، اظهار داشت: مالکیت عرصه‌ها متعلق به حکومت جمهوری اسلامی ایران بوده و هدف از اجرای این طرح بالابردن سطح درآمد روستاها و ایجاد اشتغال، رونق کسب و کار، تولید و مشارکت مردم روستاست.

وی افزود: لازم است که دستگاه‌های اجرایی جهت تسهیل صدور مجوزات تاسیسات گردشگری در آببندان‌ها  اهتمام بورزند. قانون توزیع عادلانه آب می‌بایست مورد توجه شرکت آب‌منطقه‌ای به‌عنوان متولی تامین آب استان قرار بگیرد.

اجرای طرح گردشگری آببندان‌ها سبب رونق کسب و کار می‌شود

مدیرکل دفتر فنی استانداری مازندران تصریح کرد: حسب دستور استاندار مازندران در جهت استفاده از ظرفیت مناسبی که در حوزه آببندان‌ها وجود دارد و در سال‌های گذشته مغفول مانده است، باید برای آببندان‌ها متولی تعیین شود. لذا بهره‌گیری گردشگری از آببندان‌ها و اجرای طرح‌های گردشگری با رعایت ضوابط قانونی می‌بایست در دستور کار و مورد اهتمام ویژه دستگاه ها قرار گیرد.

توکلی بیان کرد: گردشگری آببندان‌ها در حوزه شهری به شهرداری‌ها و در حوزه روستایی به دهیاری‌ها واگذار شود تا مدیریت محلی بر این فرصت‌های اشتغال صورت بگیرد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار