آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
معاون بندری و امور اقتصادی بندر امیرآباد:
غلات در صدر کالاهای تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد قرار دارد
معاون بندری و امور اقتصادی با بیان اینکه بیشترین سهم گروه کالا از کل تخلیه و بارگیری مربوط به گروه غلات است، گفت: تخلیه غلات از سال ۹۶ تاکنون در بندرامیرآباد به عنوان پایلوت غلات بنادر شمال کشور بیش از ۷ میلیون تن بوده است.

به گزارش آوای خزر از ساری به نقل از روابط عمومی بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، محمدصادق رنگ‌آور اظهار داشت: از سال ۹۶ تاکنون در مجموع بیش از ۷ میلیون تن غلات در بندرامیرآباد تخلیه شد که از این میزان، ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار ۲۷۷ تن در سال ۹۶، ۲ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۸۱ تن در سال ۹۷ و حدود ۲ میلیون تن در سال ۹۸ بوده است.

وی با اشاره به اینکه گروه غلات به طور میانگین سهم ۷۳ درصدی را در آمار تجمیعی تخلیه و بارگیری کالا در سه سال اخیر دارا می باشد اظهار داشت در این راستا غلات از سال ۹۶ تا کنون با سهم به ترتیب ۷۶ ، ۷۷ و ۶۵ درصدی از کل تخلیه و بارگیری کالا در جایگاه نخست قرار دارد.

غلات در صدر کالاهای تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد قرار دارد

معاون بندری و امور اقتصادی بندرامیرآباد، جو ، ذرت ، ارزن، دانه های روغنی ، سویا ، کنجاله ، گندم را از گروه غلاتی برشمرد که در این سال ها در بندر تخلیه شده ، که در این میان جو و ذرت با حدود ۶ میلیون ۵۰۰ هزار تن بیشترین سهم تخلیه را در این ۳ سال به خود اختصاص داده است.

رنگ‌آور در پایان با یادآوری اینکه میزان تخلیه روغن خوراکی نیز از سال ۹۶ تا کنون بیش از ۶۲۰ هزار تن بوده است ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های مدون و با در اختیار داشتن مدرن ترین تجهیزات ، شاهد افزایش کم نظیر میزان تخلیه و بارگیری کالا در سال ۹۸ باشیم.

اخبار مازندران

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار