آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
استاندار مازندران اعلام کرد
رشد 32.5 درصدی داوطلبان نمایندگی مجلس در مازندران
استاندار مازندران با اعلام اینکه در دوره دهم نمایندگی مجلس شورای اسلامی 305 نفر در حوزه‌های انتخابیه این استان ثبت‌نام کردند، این رقم را در دوره یازدهم 404 نفر اعلام کرد که با رشد 32.5 درصدی روبرو بوده است.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، احمد حسین‌زادگان صبح امروز در جمع خبرنگاران که در ستاد انتخابات استان برگزار شد به اعلام آمار داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم در حوزه‌های انتخابیه مازندران پرداخت.

مازندران دارای 9 حوزه انتخابیه است و 12 کرسی نمایندگی در مجلس دارد، حوزه‌های انتخابیه ساری و میاندرود، بابل و قائمشهر، جویبار، سوادکوه و سوادکوه شمالی و سیمرغ دارای 2 نماینده است.

استاندار مازندران کل ثبت‌نام کنندگان دوره یازدهم را 404 داوطلب شامل 378 مرد و 23 زن اعلام کرده است  همچنین کل ثبت‌نام کنندگان دوره دهم را 305 نفر داوطلب شامل 281 مرد و 24 زن اعلام کرد.

حسین‌زادگان گفت: در مجموع افزایش 32.5 درصدی داوطلبان را نسبت به دوره دهم داشتیم. 34.5 درصد افزایش داوطلبان مرد و 4.2 درصد کاهش داوطلبان زن به ثبت رسید. 

رشد 32.5 درصدی داوطلبان نمایندگی مجلس در مازندران

وی در ادامه تعداد داوطلبان در حوزه‌های انتخابیه 9 گانه مازندران را به شرح ذیل اعلام کرد:

حوزه انتخابیه آمل: 37 داوطلب با رشد 37 درصدی

حوزه انتخابیه بابل: 74 داوطلب با رشد 39.6 درصدی

حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار: 22 داوطلب با کاهش 18.5 درصدی

حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه: 32 نفر با رشد 32 درصدی

حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس‌آباد: 37 داوطلب با رشد 37 درصدی

حوزه انتخابیه ساری و میاندرود: 61 نفر با رشد 35.6 درصدی

حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ، سوادکوه شمالی: 62 داوطلب با رشد 42 درصدی

حوزه انتخابیه نور و محمودآباد: 31 نفر با رشد 34.8 درصدی

حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت: 48 داوطلب با رشد 84.6 درصدی

حسین‌زادگان اعلام کرد: در دوره دهم نیز تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه آمل 27، در بابل 53، در بابلسر 27، در بهشهر 27، در تنکابن 27، در ساری 45، در قائمشهر 50، در نور 23 و در نوشهر 26 نفر بوده است.

استاندار مازندران گفت: به لحاظ تعداد کاندیداها بیشترین برای بابل با 74 داوطلب و کمترین بابلسر و فریدونکنار با 22 داوطلب است.

رشد 32.5 درصدی داوطلبان نمایندگی مجلس در مازندران

حسین‌زادگان در پاسخ به سؤال آوای خزر که آیا افرادی که نماینده فعلی نیستند و تنها در ستاد ثبت‌نام کردند و توسط مدیران ادارات در سازمان‌ها و دستگاه‌ها به بهانه‌های مختلف تردد دارند، متخلف شناخته می‌شوند یا خیر؟ پاسخ داد: این اقدام توسط هیأت نظارت و بازرسین ما مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر حضور آنها مشمول تخلف شود با آن فرد برخورد می‌شود. از نظر ما تا زمانی که افراد مورد تایید صلاحیت واقع نشدند کاندیدای رسمی ما نیستند.

نماینده عالی دولت در مازندران بیان کرد: کار ما اخذ آراست نه جهت‌دهی آرا، من نیز حق انتخاب دارم اما این انتخاب در فرایند اجرایی نباید تاثیر بگذارد، موافقان و مخالفان سخنان خود را بیان می‌کنند، باید این نکته را بدانیم که انتخابات در استان توسط فرمانداران نیست، بلکه تمام فرآیند آن با هیأت‌های نظارت و بازرسان است تا فرایند قانونی اعمال شود.

وی ادامه داد: در هر صندوق ممکن است تا 20 نفر درگیر باشند و بیان صحبت‌هایی در خصوص تخلفات آرا و ... سخنان پیش از انتخابات است که نباید روی آن حساب باز کرد بلکه باید متمدانه برخورد و قاعده بازی را رعایت کرد.

وی در پایان گفت: در حال حاضر تعداد داوطلبان تا پایان روز هفتم از حوزه‌های انتخابیه 9 گانه در مازندران، 404 نفر است و ممکن است داوطلبانی باشند که در ستاد انتخابات کشور ثبت‌نام کرده باشند؛ که این آمار به تعداد داوطلبان استان اضافه می‌شود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار