دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۰۲۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: انتشار بوی نامطبوع در شهر عسلویه یکی از مهمترین آلودگی های محیط زیست در شهرستان عسلویه و بعضا کنگان بوده که در برخی موارد شدت آلودگی موجب نارضایتی شهروندان می گردد.

شکایت محیط زیست از منابع انتشار بوی نامطبوع در عسلویه

به گزارش آوای خزر  به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر فرهاد قلی نژاد با اشاره به آلودگی هوای عسلویه افزود: بوی نامطبوع یکی از مصادیق آلودگی هوا بوده که انتشار بو در شهرستان های عسلویه و کنگان در برخی از روزها موجب نارضایتی شهروندان و آلودگی محیط زیست می گردد و وفق قوانین و مقررات؛ هیچ واحد صنعتی مجاز به انتشار بوی نامطبوع نیست و واحدهای صنعتی باید در جهت کنترل بو دقت و نظارت لازم را به عمل آورند.

وی تاکید کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در ماه های اخیر با بازدیدهای میدانی و بررسی های کارشناسی، منابع انتشار بوی نامطبوع را در شهرستان عسلویه شناسایی و پیگیری لازم را با تعیین مهلت قانونی برای کنترل و رفع بوی نامطبوع تعیین کرده است. همچنین پیگیری قضایی علیه یکی از عاملین انتشار بو را آغاز نموده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر عنوان کرد: در صورتی که واحدهای صنعتی مستقر در منطقه در جهت کنترل بو در مهلت مقرر اقدام ننمایند با پیگیری قضایی وفق قوانین و مقررات فعالیت واحدهای آلاینده متوقف خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، این اداره کل از منابع انتشار بوی نامطبوع در عسلویه شکایت نموده است.

شایان ذکر است انتشار بوی نامطبوع وفق قانون هوای پاک مصوب ۱۳۹۶ یکی از آلاینده های هوا بوده و انتشار بو تاثیرات نامطلوبی را بر سلامت شهروندان و محیط زیست دارد.

انتهای پیام/1000
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار