دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۰۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: کمیسیون تلفیق در حال بررسی تغییر سهمیه بنزین برای سال آینده است تا اقدامات لازم برای کمک به مردم به ویژه در ایام خاص مانند عید نوروز، تابستان انجام شود.

به گزارش آوای خزر ،  به نقل از خانه ملت، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، ظهر امروز (سه شنبه) در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت:  بخش معافیت های مالیاتی در تبصره 6 مراعا ماند تا در کمیته مشخصی مورد بررسی قرار بگیرد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی عوارض موضوع ماده 5 قانون حمایت از صنعت برق در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه افزود: براساس این تبصره 10 درصد از مشتریان برق درون شهری اخذ می شود تا این اعتبار برای برق رسانی به روستاها و تامین منابع انرژی تجدیدپذیر و پاک استفاده شود. به عبارتی مقرر شد در سال آینده 2 هزار و 150 میلیارد تومان از محل 10 درصد برق مصرفی از مشترکان شهری گرفته و برای برق رسانی و اجرای طرح هادی استفاده شود.  

وی اظهار داشت: مقرر شد در سال آینده قانون مالیات بر ارزش افزوده که به صورت آزمایشی اجرا می شد، برای یک سال دیگر و تا تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس تمدید شود. همچنین در گذشته شرکت ها باید اسناد مربوط به مالیات خود را نگهداری می کردند که براساس تصمیم کمیسیون، ارزش اسنادی که باید نگهداری شود، از 10 به 30 افزایش یافت.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: دولت در سال آینده مکلف شد در معاملات پیمانکاری با هر پرداخت به پیمانکاران مالیات بر ارزش افزوده را نیز به آنان بپردازد و تا زمانی که این پرداخت انجام نگرفته، سازمان امور مالیاتی حق طلب مالیات بر ارزش افزوده و جرایم آن را از پیمانکاران ندارد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در سال آینده مقرر شد مشترکان برق و آب که الگوی مصرف را رعایت می کنند، از پرداخت مالیاتی که وزارت نیرو هرساله علاوه بر آب بها دریافت می کرد، معاف شوند، ادامه داد: بر اساس مصوبه، مدارس خیرساز از پرداخت حق انشعاب آب، فاضلاب، گاز و برق معاف شدند و این مصوبه پیشنهادی به بند (م) تبصره 6 این لایحه الحاق شد.

قوامی تصریح کرد: براساس مصوبه کمیسیون وزارت نیرو در سال آینده بدهی خود به خزانه بابت ماده 32 قانون برنامه بودجه را با مابه التفاوت قیمت های تکلیفی برای طرح های آب، فاضلاب و برق تهاتر می کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 به یکی دیگر از مصوبات کمیسیون متبوعش اشاره کرد و افزود: مقرر شد 780 میلیارد تومان از طلب و بدهی سازمان های توسعه ای ایدرو و ایمیدرو در سال آینده تهاتر شود.

قوامی ادامه داد: براساس مصوبه کمیسیون به دانشگاه ها، موسسات آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری اجازه داده می شود با تصویب هیات امنای خود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال 1398 نسبت به اخذ تسهیلات از بانک ها از محل توثیق اموال در اختیار خود اقدام کنند. همچنین 100 درصد وجوه اداره شده پرداختی از محل بازپرداخت وام های شهریه دانشجویی از سال 85 تا 98 تا سقف 800 میلیارد ریال به خزانه کل کشور واریز می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: براساس بند (د) تبصره 16 لایحه بودجه، دولت یک درصد از هزینه شرکت های دولتی سودده را به عنوان منبع شناسایی کرده بود که در کمیسیون این رقم به 2 درصد افزایش یافت. کمیسیون در بخش هزینه ای از این اعتبار برای ارتقای حقوق فرهنگیان و همسان سازی بازنشستگان استفاده خواهد کرد.

وی درباره پیشنهادات مطرح شده درخصوص کاهش قیمت بنزین یا افزایش سهمیه در بودجه سال آینده گفت: بحث هایی درباره کاهش قیمت سوخت و افزایش سهمیه اینکه آیا امکان این امر وجود دارد، مطرح شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 گفت: کمیسیون در حال بررسی موضوع تغییر سهمیه بنزین در بودجه سال آینده است و در این مسیر از مرکز پژوهش ها و دولت نیز نظرخواهی می کند تا اقدامات لازم برای کمک به مردم به ویژه در ایام خاص مانند عید نوروز، تابستان انجام شود.

قوامی ادامه داد: تاکنون مصوبه ای درباره کاهش قیمت بنزین یا افزایش سهمیه نداشتیم، اما پیشنهاداتی در حوزه تغییر در سهمیه وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 تصریح کرد: موضوعاتی مانند اوراق مالی، درآمدهای مالیاتی، درآمد حاصل از صادرات نفت و کاهش هزینه های اجتناب ناپذیر در کمیته ای که از کمیسیون تلفیق انتخاب شده اند، در حال بررسی است، به همین دلیل تبصره 14 لایحه بودجه نیز که درباره هدفمندی یارانه هاست تا آماده شدن گزارش کمیته مذکور مراعا ماند.

انتهای پیام/2000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟