دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۰۵۳۷
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
تحلیلگر عراقی:
تحلیلگر عراقی:اشغال سفارت آمریکا در بغداد هشدار عراقی ها برای کاخ سفید بود.

عراقبه گزارش آوای خزر، سید محمد حسن البحرانی تحلیلگر مسائل عراق و مدیر دفتر المیادین در تهران با اشاره به آخرین تحولات عراق خاطرنشان کرد: تحولات اخیر، بی نهایت مهم تلقی می شود چرا که بحث حضور نظامی آمریکا در عراق را به طور کل روی میز ملت این کشور قرار داد. در همین راستا می توان وقایع شب گذشته در بغداد را پاسخ ملت عراق به جنایت آمریکا در هدف قرار دادن پایگاه‌های حشد شعبی و ارتش این کشور در قائم دانست. به عقیده من این رویداد ها  آینده عراق را به طور کلی در مسیر جدیدی قرار می دهد.

او ادامه داد: دولت آمریکا پیوسته در تلاش بوده تا اتهامی دروغین را به حشد شعبی نسبت دهد و با چنین بهانه ای این گروه را با  ایران مرتبط کنند. اما حقیقت این است که پیدایش حشد شعبی، نتیجه فتوایی تاریخی است که آیت الله سید علی سیستانی، مرجع عالی عراق در سال ۲۰۱۴  به دنبال ورود داعش به عراق و جهت مقابله با این جنبش تروریستی صادر کرد.

این تحلیلگر مسائل عراق خاطرنشان کرد: درست است که ایران به حشد شعبی کمک کرده، اما بنیانگذار این گروه  نبوده و حشد، نیرویی عراقی و  ملی باقی خواهد ماند. قطعا حشد شعبی  ملی گرایی و آمادگی خود در مقابله با تمامی اشکال تروریسم  را ثابت کرده است.

 البحرانی در بخش دیگری از این گفت و گو در پاسخ به اینکه آمریکایی‌ها از سال ۲۰۰۳ با شعار برقراری امنیت در منطقه وارد خاک این کشور شدند.اما وقایع امروز و اشغال سفارت آمریکا در بغداد از نارضایتی عراقی ها و ناموفق بودن تلاش‌های مورد ادعایی واشنگتن حکایت می‌کند، تحلیل شما در این زمینه چیست؟ خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در سال ۲۰۰۳ با شعار ایجاد امنیت در منطقه وارد عراق شدند. حال چطور آنچه را که امروز از اشغال سفارت آمریکا در حال رخ دادن است را تفسیر می‌کنند؟ به واقع آمریکایی‌ها زمانی که در سال ۲۰۰۳ مانند اشغالگران وارد این کشور شدند. ورود نیروهای آمریکایی به عراق  در ۱۷ سال پیش تنها به اسقاط رژیم صدام منتهی نشد بلکه متاسفانه به طور کلی کشور را سرنگون کرد.

او با تاکید براینکه آمریکایی ها عراق را به نابودی کشاندند افزود: سیاست های کاخ سفید این کشور ریشه دار و با سابقه را ده‌ها سال به عقب بازگرداند. تاریخ مداخلات آمریکا در عراق قابل شمارش نیست، چراکه حدود نیم قرن است که با مداخله در امور داخلی عراق به فتنه‌گری میان آنها دست زده اند.

این تحلیلگر مسائل عراق با اشاره به کودتای حزب بعث در سال ۱۹۶۳ علیه عبدالکریم قاسم همچنین کودتای ۱۹۶۸ که به روی کار آمدن بعثی‌ها و در دست گرفتن قدرت در عراق منتهی شد،عنوان کرد: بعثی ها در سال ۱۹۸۰ رژیم صدام حسین  را تحریک کردند تا علیه ایران وارد جنگ شده و از این راه  آتش تنش ها  را شعله ور ساختند. در ادامه با هم  صدام حسین را برای حمله به کویت در سال ۱۹۹۰ تشویق کردند، بعثی ها همان کسانی اند که ملت عراق را محاصره کردند.

مدیر دفتر المیادین  با تاکید براینکه آمریکا از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۰۳ به مدت ۱۳ سال ملت عراق را در محاصره خود گرفته بود خاطرنشان کرد: بر اثر این محاصره‌های (اقتصادی) و تحریم ها، بیش از یک میلیون کودک عراقی به دلیل کمبود غذا و دارو جان سپرند. بعد از آن در سال ۲۰۰۳ واشنگتن به بهانه‌های دروغین به اشغال عراق  دست زد. مهمترین بهانه آنها وجود سلاح کشتار جمعی بود که درنهایت اعتراف کردند که چنین  سلاح در عراق وجود نداشته است.

او با تاکید براینکه خشمی که از ملت عراق در برابر سفارت آمریکا دیده شد قابل پیش بینی بود، ادامه داد: خشم ده‌ها هزار عراقی که روز گذشته در خیابان‌های این کشور و در برابر سفارت آمریکا در بغداد مشاهده کردیم متناسب با جنایت و کشتاری است که دولت آمریکا با هدف قرار دادن نیرو‌های حشد شعبی در شهر قائم عراق مرتکب آن شده بود. رد شدن و شکستن تمامی موانع اطراف سفارت آمریکا از سوی عراقی‌ها در چند دقیقه و سپس خروج آنها از محوطه سفارت، پیام هشدار آمیز واضحی است که حشد شعبی و نیرو‌های عراقی آن را برای واشنگتن و ترامپ ارسال کردند. در حقیقت اشغال سفارت آمریکا هشدار مردم عراق به رئیس جمهور آمریکا بود تا پیامد هرگونه تجاوز دیگر از سوی آمریکا را به آنها گوشزد کنند تا شاید در آینده  ترامپ به آن فکر کند.

البحرانی ادامه داد: شاید نوع نگرش و تفکر رئیس دولت آمریکا با توجه به وقایع اخیر عراق، تغییر کرده و مرتکب اشتباه و خطای دیگری مانند حمله به گروه‌های حشد شعبی مرتکب نشود؛ اما دیدیم که هزاران عراقی با وجود موانع امنیتی به سفارت آمریکا یورش بردند و این امر نشان از آن دارد که حضور آمریکا در عراق موقتی خواهد بود در نتیجه نمی‌تواند باعث ترس عراقی‌ها شود چراکه آنها مصمم هستند قانونی را در خصوص پایان دادن به  حضور غیر قانونی ایالات متحده در عراق را از طریق پارلمان این کشور به تصویب برسانند.


انتهای پیام/2000

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟