دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۰۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
دریادار حبیب الله سیاری:
رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: ایران به حضور مقتدرانه در دریاها مفتخر است و دلیل آن هم این است که چندسال پیش ایران یک نیروی دریایی ساحلی بود اما امروز در دریا های آزاد حضور دارد.

به گزارش آوای خزر، امیر دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش در حاشیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه افتخار جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریا به کدامین دستاوردها است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به حضور مقتدرانه در دریاها مفتخر است و دلیل آن هم این است که چندسال پیش ایران در بعد نظامی یک نیروی دریایی ساحلی بود اما امروز در دریا های آزاد حضور یافته و به عنوان یک نیروی دریایی مقتدر توانایی و اقتدار خود را به جهانیان نشان داده است.

وی با اشاره به رزمایش مرکب دریایی ایران، چین و روسیه در شما اقیانوس هند و دریایی عمان، گفت: اگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران برای جهانیان ثابت نشده بود هرگز دو ابرقدرت جهان با ما در یک رزمایش مرکب شرکت نمی کردند، این اقتدار دریایی بیانگر عزت و اقتدار نظامی ایران در عرصه بین المللی است.

دریادار سیاری با بیان اینکه امروز امنیت کشتی های تجاری و نفت کش های خود را در اقیانوس هند و خلیج عدن برقرار کرده ایم، ادامه داد: اگر این توانایی و اقتدار را نداشتیم باید دست نیاز به سمت دیگران دراز می کردیم تا امنیت کشتی و نفت کش های ایران را تامین کنند.

وی تصریح کرد: اینکه ناوشکن های ایران مانند جماران و سهند که توسط سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و متخصصین نیروی دریایی ساخته شده شده و در آب های بین المللی حضور پیدا می کند اقتدار علمی و صنعتی فرزندان ایران اسلامی را نشان می دهد که با وجود تحریف و فشار دشمنان ناوشکن و زیر دریایی می سازیم.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه هر ایرانی که توانمندیهای متخصصان کشور را در حوزه دریایی می بیند احساس افتخار می کند، عنوان کرد: همایش و نمایشگاه صنایع دریایی موجب آشنایی دانشجویان و جوانان با ظرفیت ها و توانمندی ایران در حوزه دریا می شود.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: