آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۰۹۲۱
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
گزارش آوای خزر از نشست شورای اداری بهمن‌ماه میاندورود
حسین منفردی:
فرماندار میاندورود در نشست شورای اداری بهمن‌ماه این شهرستان سخنی با رسانه‌ها، مردم و مسئولان داشت، او "تخریب" را مانع توسعه پایدار دانست و از رسانه‌ها خواست تا آبروی افراد را محترم بشمارند. وی از مسئولان شهرستان خواست تا به مطالبات مردم در اسرع وقت جامه عمل بپوشانند و از مردم خواست تا در تحقق توسعه پایدار، مدیران را یاری کنند.

به گزارش آوای خزر از میاندورود، نشست شورای اداری این شهرستان روز پنج‎شنبه به ریاست حسین منفردی فرماندار، و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، بخشداران، دهیاران، مجمع خیرین، شورای شهر و شهردار سورک برگزار شد.

در آغاز، فرماندار میاندورود با اشاره به اینکه برای داشتن یک جامعه ایده‌آل و خوب نیازمند توسعه پایدار هستیم، تحقق این امر را در گرو فعالیت و تلاش مستمر مدیران دانست تا به مطالبات مردم در همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و درمانی پاسخ داده شود.

* "تخریب" مانعی در راه رسیدن به توسعه پایدار

حسین منفردی با عنایت به شعار "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" گفت: اگر به این شعار جامه عمل بپوشانیم اتفاق‌های خوبی در جهت رسیدن به توسعه پایدار می‌افتد زیرا اولین شرط رسیدن به این خواسته اندیشه درست است و سپس تفکر خلاقانه و خرد جمعی است که آزادی بیان را موجب می‌شود، آنگاه انسجام و مشارکت جمعی اتفاق می‌افتد.

وی با تأکید بر اینکه "تخریب" مانع بزرگی جهت رسیدن به توسعه پایدار است، بر مسئولیت مهم رسانه در همه امور به‌خصوص انتخابات تاکید کرد و افزود: رسانه باید آبروی افراد را محترم بشمارد، زیرا همه ما سرنشینان یک کشتی هستیم.

* احیای کارخانه پارس‌کروم

نماینده عالی دولت در میاندورود در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه گزارشی از عملکردهای یکسال گذشته در حوزه اقتصادی بیان کرد: کارخانه "پارس کروم" که 2 سال تعطیل بود با تلاش بخشدار و همکاران فرمانداری و قوه قضائیه شروع به‌کار کرد.

* قدردانی از خیران

منفردی با سپاس از مجمع خیرین که با وجود بابرکت آنها اتفاقات خوبی در زمینه تعلیم و تربیت رخ داده است، کمک به آموزش و پرورش را کمک به آینده‌سازان ایران و فرهنگ و تمدن دانست.

* پاسخ به نامه‌های شهروندان

فرماندار میاندورود از مدیران خواست که در پاسخ به نامه‌های مردم تسریع کنند و پیگیر حقوق شهروندان در جذب اعتبارات باشند تا پروژه‌ها در زمان مقرر انجام شود.

* توصیه فرماندار میاندورود به مدیران دستگاه‌ها

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم، اظهار کرد: دهیاران و شهرداری همکاری لازم را با مردم جهت تعمیرات و ساخت و ساز داشته باشند، بخشداران نیز بحث سوخت نانوایی‌ها را به‌جد پیگیری کنند و با توجه به سردی هوا نسبت به مصرف گاز و برق در ادارات دقت لازم را داشته باشند.

فرماندار میاندورود از رییس جهاد کشاورزی شهرستان خواست در حمایت از کشاورزان جهت مرتفع کردن مشکلات‌شان اهتمام ورزد و از رییس اداره برق نیز خواستار توجه بیشتر به مشکلات برق منطقه گهرباران شد.

* تشویق برای روستاهای همیار محیط زیست

منفردی به طرح‌های تدوین‌شده در شهرستان یا طرح‌های پایلوت شهرستانی اشاره و بیان کرد: طرح آراستگی، پاکیزگی و درختکاری باید به بهترین شکل محقق شود و در این راستا قطعاً مشارکت شهردار، دهیار، شورا و مردم شهر و روستا مورد تأکید است.

نماینده عالی دولت در میاندورود همچنین از همکاری خیرین در  امر درختکاری تقدیر کرد و خطاب به بخشداران گفت: روستاهایی که بیشترین همکاری را در اجرای طرح آراستگی و درختکاری داشته باشند تشویق شده و از امتیازات خاصی برخوردار می‌شوند.

* هشدار به استفاده از امکانات دولتی له یا علیه کاندیداها

فرماندار میاندورود در بخش دیگری از سخنان خود، به دستگاه‌های اداری  هشدار داد که اگر از امکانات دولتی له یا علیه کاندیدایی در آستانه انتخابات استفاده کنند رصد شده و با متخلفین برخورد  می‌شود.

حسین منفردی:

* معرفی کتاب در جلسه شورای اداری

در این نشست، محمد طالبی اسبویی رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان میاندورد، کتاب "صورت و سیرت انقلاب اسلامی" که بیانگر فرمایشات مقام معظم رهبری‌ست را به حاضرین معرفی کرد.

* یادی از خیران درگذشته

به گزارش آوای خزر، حسینعلی علیجانی رییس آموزش و پرورش میاندورود نیز با سپاس از نهادهایی که دغدغه تعلیم و تربیت دارند؛ بر تلاش جهت ساخت مدرسه و کمک به دانش‌آموزان مستعد تاکید کرد. همچنین ضمن تشکر از خیرین  ساعی و پرتلاش از درگذشتگان خیر مرحوم عرب خزائلی و مرحوم طلایی یاد کرد.

منصور چوپانی رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز با سپاس از خیران ارزشمند دیگری چون آقای اکبری، دباغیان دهیار دارابکلا و حاج آقا سورکی و یادی از خیرین درگذشته مرحوم عرب خزائلی و طلایی، گفت: با توجه به اینکه در این شهرستان بیشتر ثروتمندان مالکین اراضی هستند، دهیاران می‌توانند آنها را به سمت آموزش و پرورش جهت انجام امور خیریه سوق دهند تا آینده‌سازان جامعه ما در شرایط مطلوبی تحصیل کنند.

* انجام طرح هادی در 17 روستای گهرباران

محمد حمید سورکی آزاد بخشدار گهرباران نیز گزارش عملکردی از سال گذشته ارائه داد. او ضمن سپاس از مدیران دستگاه‌های اجرایی جهت محقق شدن اهداف این نهاد و آرزوی توفیق برای مردم گهرباران، گفت: در سال‌های گذشته بحران‌های سیل و خشکسالی را در منطقه شاهد بودیم که با هم‌اندیشی دستگاه‌های اجرایی این مشکلات مرتفع شد.

بخشدار گهرباران بیان کرد: احداث و تجهیز جاده گهرباران، توجه به مؤلفه‌های توسعه پایدار و مرتفع کردن مشکل آب شرب با هم‌اندیشی دستگاه‌های اجرایی، تعریض و ایمن‌سازی جاده گهرباران و برخوردار شدن 17 روستا از 22 روستای گهرباران از طرح هادی، شناسنامه‌دار شدن اراضی، طرح سالمسازی دریا، تملک اراضی اداری و اختصاص 1.5 هکتار زمین  به ادارات بخش گهرباران، ازجمله عملکردهای بخشداری‌ست.

* معرفی مدیران جدید میاندورود

بخشی از نشست شورای اداری بهمن‌ماه 98 شهرستان میاندورود به معرفی دو مدیر جدید اختصاص داشت؛ ابتدا از زحمات مجتبی اکبری مدیر سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندورود که اکنون معاون طرح و برنامه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران است؛ تقدیر و حکم انتصاب هوشنگ احمدی توسط نوروزعلی امینی معاون توسعه و منابع نیروی انسانی اداره‌کل ارشاد اسلامی استان تقدیم ایشان شد.

فرماندار میاندورود با تقدیر از زحمات آقای اکبری و خوشآمد به آقای احمدی اظهار داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در ارتقای سطح فرهنگی بسیار تاثیرگذار است لذا از ریاست ارشاد اسلامی می‌خواهیم که بر اساس دو رویکرد شرع و عقل، اقدام و عمل کند؛ شرع براساس فرمایشات مقام معظم رهبری و عقل براساس قانون.

همچنین در این نشست از زحمات مهدی فاضلی رییس سابق اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود که اکنون ریاست اوقاف بهشهر را برعهده دارد؛ قدردانی و محمود فیاض‌بخش به‌عنوان مدیر جدید این اداره به معرفی شد.

منفردی از تلاش آقای فاضلی مدیر جوان در دوران مسئولیتش در میاندورود قدردانی و اظهار کرد: مدیر اداره اوقاف باید نگاه دینی داشته باشد، اول آنچه داریم را حفظ، و دوم اینکه مردم را با فرهنگ وقف آشنا کند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1003/ صفورا نیکزاد

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار