آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۱۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
رییس دفتر رییس جمهوری با اظهار اینکه تولیدات کشاورزی مزیت بارز رونق اقتصادی کشور است و باید با ابتکار و خلاقیت کارآفرینان، بهره‌وری را در استفاده از آب، خاک و هوا افزایش بدهیم، گفت: یقین کنید اداره کشور بدون نفت هم قابل اجرا است.

به گزارش آوای خزر،محمود واعظی در حاشیه افتتاح ۸۵ طرح جهاد کشاورزی مازندران در واحد گلخانه شهرستان آمل در جمع خبرنگاران افزود: حمایت دولت از فعالیت های کشاورزی جدی و همواره در حال افزایش است.

وی با بیان این که کشاورزی گلخانه ای برای استفاده بهینه از آب و خاک در همه استان های کشور مورد تاکید است، گفت: حمایت های دولت و وزارت جهاد کشاورزی در توسعه کشاورزی گلخانه ای سبب شد تا شاهد رقابت بین کشاورزان استان های مختلف کشور باشیم.

واعظی با بیان این که بانک کشاورزی به دستور وزارت جهاد کشاورزی حمایت های ویژه ای از کشاورزی گلخانه ای  می کند، بیان داشت:بازار کشورهای حاشیه دریای خزر به ویژه روسیه  و دیگر کشورهای اوراسیا برای محصولات گلخانه ای نیز وجود دارد.

رییس دفتر رییس جمهوری با قدردانی از مدیریت مجموعه گلخانه ای هیدروپونیک آمل که با استفاده از آب باران گل های صادراتی تولید می کند، بیان داشت: دولت به این چنین کارآفرینان در داخل و خارج از کشور به صورت ویژه در همه زمینه ها حمایت می کند.

امنیت شغلی کارگران برای دولت مهم است 

محمود واعظی ظهر امروز در در مراسم راه‌اندازی مجدد خط تولید کارخانه چوب و کاغذ مازندران بعد از حدود ۶ سال توقف فعالیت ضمن قدردانی از تلاش‌های پیگیر استاندار مازندران اظهار کرد: مردم این استان لایق این خدمت و پیگیری هستند و امیدواریم مشکلات کارخانه با اقداماتی که دکتر شیرکوند انجام دادند به سرعت مرتفع شود.

وی از وجود برخی قوانین موجود برای واردات چوب در استان و کشور سخن گفت و افزود: اینکه چوب با پوست وارد شود یا خیر به مقررات ملی واردات کشور بستگی داشته که این موضوع نیاز به بررسی دارد و سعی می‌کنیم مشکلاتی از این دست را به نحوی حل کنیم که چالش جدیدی در بحث مقررات واردات کل کشور ایجاد نشود.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره مشکلات کارخانه در تعامل با جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: علت احتیاط و سختگیری وزارت جهاد کشاورزی به این دلیل است که مدیران نمی‌خواهند جنگل‌ها و مزارع کشور آلوده به سموم مختلف شده و یا مشکل جدیدی بوجود آید که در آینده هزینه بیشتری را متوجه دولت کند بنابراین نیاز به کار کارشناسی ضروری است.

 واعظی خطاب به هئیت مدیره و تمامی پرسنل کارخانه یادآور شد: بنده به نوبه خود تلاش می‌کنم مشکلات کارخانه هرچه سریعتر حل شده و کارخانه به مراحل شکوه تولید خود باز گردد.

وی تاکید کرد: در شرایط امروز که دشمنان و در راس آن‌ها آمریکا به دنبال ضربه زدن به نظام از طریق اقتصاد کشور هستند راه حل مقابله و ناکام گذاشتن دشمنان، فعال کردن بنگاه‌های اقتصادی غیر فعال است.

 

کلنگ‌زنی معاون رئیس جمهور در اهواز 

حسینعلی امیری امروز (پنج‌شنبه، ۱۷ بهمن ماه) در آیین کلنگ‌زنی فاز ۳ کارخانجات گروه صنعتی نوین چوب در اهواز، اظهار کرد: خوزستان دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است و از نیروی انسانی تحصیل‌کرده، خلاق و با احساس مسئولیت زیادی بهره می‌برد. یکی از سرمایه‌های استان خوزستان نیز نیروی انسانی بسیار خوب آن است.

وی ادامه داد: خوزستان از نظر موقعیت استراتژیک نیز شرایط ویژه‌ای دارد. مرز، دریا و شاه‌راه‌های حیاتی به نقاط مختلف کشور، ظرفیت‌های بسیار مهمی برای موضوع سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در استان خوزستان هستند و تاثیر آن در کشور و کشورهای همسایه نیز وجود دارد.

امیری با بیان اینکه یکی از سیاست‌های راهبردی دولت، حمایت از بخش دولتی است، گفت: دولت هیچگاه تاجر خوبی نبوده است، دولت باید تنظیم‌کننده خوبی باشد، نه‌ اینکه با بخش خصوصی رقابت کند. همواره این معنا و مفهوم مورد تاکید آقای روحانی نیز بوده است، آن هم با رویکرد اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی به خارج.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: خوشبختانه واحدی که امروز از آن بازدید داشتیم و واحدی که کلنگ‌زنی آن صورت گرفت، توسط یک کارآفرین و یک خوزستانی رقم خورده است. کسی که باعث و بانی این کار بوده، در واقع برای تعداد قابل توجهی از خانم‌ها و آقایان، کارآفرینی و اشتغال ایجاد کرده‌ است که کار ارزشمندی است.

وی خاطر نشان کرد: افرادی که در شرایط سخت تحریم، کارآفرینی می‌کنند، مجاهدان عرصه جهاد اقتصادی هستند که جا دارد از همه این افراد قدردانی کنم.

وی افزود: شریعتی، استاندار پرتلاشی است و از زمانی که در استان، این مسئولیت را بر عهده دارد، خوشبختانه منشاء تحولات قابل توجهی بوده است و تلاش می‌کند تا به توسعه استان خوزستان شتاب بیشتری بدهد.

انتهای پیام/1005

منبع: ایسنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار