آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۱۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸
اخطاریه هواشناسی
باد ، باران ، برف وکولاک و سرما از پیامدهای سامانه جوی جدید در استان است.

به گزارش آوای خزر، مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: با نفوذ سامانه سردو بارشی امشب بتدریج از سمت غرب تا مناطق مرکزی و شرقی ، تا نیمه هفته در استان باد ، باران ، برف وکولاک و سرما خواهیم داشت.
رضوی با اشاره به اینکه بارش باران و برف، وزش باد شدید سرد شمالی بین 50 تا 70 کیلومتر برساعت، کولاک برف و کاهش محسوس دما بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد ،لغزندگی جاده‌ ها ،کاهش دید و اختلال در جاده‌ ها ، پیامد این سامانه است افزود: فعالیت این ناپایداری جوی در استان تا اواخر سه شنبه 22 بهمن پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه این ناپایداری یکشنبه تا اواسط روز دوشنبه با بارش باران و وزش باد شدید در مناطق پایین دست، بارش برف در ارتفاعات و دامنه هاهمراه است افزود:از بعدازظهر دوشنبه تا پایان وقت سه شنبه، علاوه بر بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها که عمده بارش ها درمناطق پایین دست بصورت برف یا مخلوط باران و برف خواهد بود،کاهش محسوس دما خواهیم داشت.
مدیرکل هواشناسی مازندران مجموع بارش را در مناطق ساحلی و جلگه ای غرب استان: باران بین 50 تا 100 میلیمتر باران و 10 تا 30 سانتی متر برف و در ارتفاعات و دامنه ها بین 30 تا 100 سانتی متربارش برف پیش بینی و خاطرنشان کرد: در مناطق مرکزی و شرقی نیز در نقاط ساحلی و جلگه ای باران بین 30 تا 60 میلیمتر باران و 5 تا 15 سانتی متربرف و درارتفاعات و دامنه ها هم بارش برف بین 20 تا 70 سانتی متر تخمین زده می شود.
رضوی با توصیه به بخش های مختلف اجرایی کل استان برای فراهم کردن تمهیدات لازم به مردم و مسافران توصیه کرد : در این مدت به صرفه جویی در مصرف انرژی ، مجهز کردن خودرو‌ها به تجهیزات زمستانی ، صعود نکردن به ارتفاعات و احتیاط در تردد جاده‌ای توجه و اقدام کنند.

انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار