آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۱۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران:
نخستین گروه از دانشجویان خارجی وارد دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران شدند
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران از ورود نخستین گروه از دانشجویان خارجی به دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان خبرداد که پس از گذراندن دوره زبان فارسی در دانشگاه مشهد، وارد این مرکز آموزش عالی شدند.

به گزارش آوای خزر، چندی پیش دکتر امیر حیاتی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران در جمع خبرنگاران بازدیدکننده از این دانشگاه، گفته بود که در حال رایزنی جهت جذب دانشجویان خارجی هستیم.

اکنون این مهم محقق شد که هم موفقیتی برای دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران و هم ایجاد رغبتی برای دانشجویان بومی می‌شود که توجه بیشتری به ظرفیت‌های داخلی داشته باشند.

نخستین گروه از دانشجویان خارجی وارد دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران شدند

امیر حیاتی همچنین از بازدیدهای تخصصی هیأت دانشگاهی "الآفاق" لبنان و تفاهمنامه منعقد شده با سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت که با توجه به توانمندی‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران و همچنین ظرفیت‌ آموزش‌های مهارتی که در این حوزه وجود دارد، زمینه‌ای جهت جذب دانشجویان خارجی فراهم شده است.

وی بیان می‌دارد: نخستین گروه از دانشجویان خارجی که 7 نفر و از کشور لبنان هستند، برای تحصیل در رشته‌های برنامه‌نویسی، کامپیوتر و معماری مقطع کاردانی، از ترم جاری وارد دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری شدند. آنها دوره آموزش زبان فارسی را در دانشگاه فردوسی مشهد گذرانده‌اند.

نخستین گروه از دانشجویان خارجی وارد دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران شدند

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران گفت: جذب دانشجوی خارجی در راستای بین‌المللی‌سازی آموزش‌های دانشگاه انجام می‌شود که این مهم از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح و بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار