آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۱۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
گزارش تصویری/ ابراهیم فلاح
مسوول بسیج سازندگی مازندران در جمع خبرنگاران این استان به بیان مجموعه فعالیت‌های این سازمان در سال‌جاری پرداخت.

به گزارش آوای خزر از ساری، محمدمهدی اقبال‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت درگذشت آیت الله طبرسی نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری و تبریک ایام الله دهه فجر، به بیان فعالیت‌های بسیج سازندگی استان پرداخت.

وی با اعلام اینکه اقتصاد مقاومتی در برابر اقتصاد منهای نفت و رانتی قرار گرفته است، افزود: بسیج به پروژه‌های ملی نیز وارد شده است و به دستگاه‌های اجرایی کمک می‌کند تا پروژه‌های آنها شتاب بگیرند.

رییس سازمان بسیج سازندگی مازندران گفت: 1300 پروژه با اعتبار 108 میلیارد تومان به‌صورت مشارکتی یعنی 50 درصد سپاه و 50 درصد مردم و خیرین در سال 98 انجام شده است.

این مسوول همچنین از وجود 800 گروه جهادی در استان خبر داد که بالغ بر 8 هزار نیرو شامل66 گروه، از نیروهای تخصصی واکنش سریع هستند.

اقبال‌پور بیان کرد: در سالجاری 493 مسکن محروم با پیشرفت 90 درصد با اعتبار 40 میلیارد تومان با کمک سپاه، مردم، خیران و کمیته امداد ساخته شده است.

وی ادامه داد: 88 منزل سیل‌ز‌ده که سپاه ساخت آن را تقبل کرده بود در حال واگذاری، و علاوه بر آن، ترمیم 280 منزل مسکونی انجام شده است.

رییس سازمان بسیج سازندگی مازندران از تشکیل صندوق‌های محله‌محور در استان خبر داد و گفت: اکنون حدود 657 صندوق را تشکیل دادیم. امسال کیفی‌سازی در دستور کار قرار دارد و تعداد ذکرشده بیشتر می‌شود. در کنار آن نیز 16 تسهیلگر داریم.

این مسوول بخشی از مشکلات اقتصاد را ناشی از دانش‌بنیان نبودن عنوان و خاطرنشان کرد: تجارت نیازمند دانش، زمان، مکان و سرمایه است.

اقبال‌پور با انتقاد از صدور مجوزات دیرهنگام، از دستگاه‌های مرتبط خواستار کوتاه‌کردن فرآیند صدور مجوز به‌ویژه در اشتغال‌های خرد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه عملیاتی نمی‌توانیم کار را دست دستگاهی بدهیم که پروژه ها را "شهید" کنند، گفت: در این حوزه با حساسیت بالایی ورود پیدا کردیم و پروژه‌ها را پیگیری می‌کنیم.

ساخت 88 مسکن با پیشرفت 100 درصد و اعتبار 8 میلیارد تومان، 273 مسکن با پیشرفت 100 درصد و اعتبار 3 میلیارد تومان، 41 پروژه با اعتبار 15 میلیارد تومان در حوزه راه، 71 پروژه با اعتبار 31 میلیارد تومان در حوزه پروژه‌های عمرانی دستگاه‌ها و ایجاد 383 اشتغال و 10 هزار و 656 آموزش مهارتی و فنی و حرفه‌ای ازجمله فعالیت‌هایی است که از سوی رییس سازمان بسیج سازندگی مازندران اعلام شده است.

اقبال‌پور در پایان از راه‌اندازی کانال مشاغل و زنجیره تولید در بسیج سازندگی مازندران خبرداد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/3000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار