آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۱
مراسم تحلیف عضو جدید شورای شهر نکا در حالی برگزار می‎شود که هنوز شهرداری این شهر با سرپرست اداره می‎شود و علیرغم گذشت یک‌ماه از استعفای شهردار سابق، هنوز گزینه جایگزین انتخاب نشده است.
برگزاری مراسم تحلیف عضو جدید شورای شهر نکا/ گزینه‎های جدید «شهردار نکا» چه کسانی هستند؟

به گزارش آوای خزر از ساری، یک ماه پیش بود که عیسی میری‌قلعه شهردار سابق نکا استعفای اجباری خود را به شورای این شهر تسلیم کرد و روز بعد با نظر اعضای شورا، علی‌جان محسنیآکردی مشاور شهردار به عنوان سرپرست شهرداری نکا منصوب شد.

با استعفای اجباری علی‌اصغر فضلی یکی از اعضای شورای شهر نکا نیز تغییراتی در این مجموعه شهری شکل گرفت و امروز پنجشنبه قرار است مراسم تحلیف خانم نوابه بخشی عضو علی‌البدل شورای شهر نکا برگزار شود، اگر جمع شورای شهر نکا به این اجماع برسند که یکی از اعضا بعنوان شهردار انتخاب شود؛ دیگر عضو علی‌البدل یعنی خانم مریم قنبری نیز به جمع شورای شهر نکا می‌پیوندد.

تاکنون گزینههای مختلفی برای سمت شهردار نکا در نظر گرفته شده است و براساس آخرین نظرات، چهار نفر در این لیست قرار دارند؛ مرتضی حسنی شهردار سابق که در حال حاضر مشغول فعالیت‌های ساختمانی است، محمدرضا غلامی عضو قبلی شورای شهر و معاون فعلی فرماندار میاندرود، عیسی قاسمی طوسی مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران و علی‌جان محسنی سرپرست فعلی شهرداری نکا.

با توجه به اینکه کمتر از 6 ماه به پایان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است؛ برخی از اعضای فعلی شورای شهر نکا در صدد هستند تا با بیان کردن ناگفته‌ها بهنوعی تبلیغات انتخاباتی به‌راه بیندازند اما با اتفاقاتی که در شهرداری به وقوع پیوست و رویدادهایی که در شورای شهر رخ داده و نشان از عملکرد ضعیف آنها دارد، به نظر نمیرسد که درصد بالایی از اعضای فعلی شانس حضور مجدد در شورا را داشته باشند.

مراسم تحلیف عضو جدید شورای شهر نکا در حالی صبح امروز پنجشنبه در صحن شورا برگزار می‌شود که هنوز شهرداری نکا با سرپرست اداره می‌شود و شورای شهر نیز در شوک و بهت حاصل از اتفاقات اخیر در شهرداری و شورا به دلیل بازداشت تنی چند از افراد این مجموعه قرار دارند.

شاید یکی از دلایل عدم انتخاب شهردار در این شرایط، ترس از بازداشت شهردار جدید باشد یا اینکه اعضای شورای شهر نکا همچنان منتظر می‌مانند تا مراجع قضایی بازداشت افراد متهم در پروندههای مالی شهرداری را تکمیل کنند تا آنها بتوانند گزینه بدون «دردسر» را برای سمت «شهردار» انتخاب کنند.

انتهای پیام/ 1001
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار