دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۳۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲
شواهد و اسناد موجود حاکی از یک تخلف دیگر در اساس نامه فدراسیون فوتبال در سال 90 است که ورود فیفا به این پرونده می‌تواند تبعات سنگینی برای فوتبال ایران داشته باشد.

 

به گزارش آوای خزر، اصلاح اساس نامه فدراسیون فوتبال در سال ۹۰ با حمایت علی کفاشیان و برخی از اعضاء هیات رئیسه در حالی صورت گرفت که در همان روز مجمع، تخلفات آشکاری در مسیر رای گیری و شمارش آرا صورت گرفت و فدراسیون با استناد به برخی اشتباهات در اساس نامه سال ۸۶، از تخلفات صورت گرفته چشم پوشی کرد و اعتراضات نایب رئیس و اعضای هیات رئیسه را هم نادیده گرفت تا روند اصلاحات بدون نقص اجرا شود.

اکنون که حدود ۹ سال از روند اصلاحات برای تغییر اساسنامه فدراسیون فوتبال می‌گذرد و هرگز برای تایید این اساسنامه در فیفا و حتی دولت اقدام نشده، ابعاد دیگری از تخلفات علی کفاشیان و برخی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال محرز شده است.

*طرح اصلاح اساس نامه بدون درخواست مجمع و هیات رئیسه

طبق اساس نامه فدراسیون فوتبال، اصلاحات این اساس نامه زمانی می تواند انجام شود که ۱۰ نفر از اعضای مجمع و هیات رئیسه درخواست کتبی خود را ۴۵ روز قبل برگزاری مجمع برای دبیرکل فدراسیون فوتبال بفرستند و او این موضوع را در صورتجلسه به اعضای مجمع ارسال کند.

با این وجود در سال ۹۰ هیچ گاه در مجامع فدراسیون فوتبال که در شهریور و دی سال ۹۰ برگزار شد، روند درخواست برای اصلاح اساس نامه این فدراسیون به طور قانونی طی نشد و صرفا با دستور علی کفاشیان این موضوعات کلید خورد.

در این مجامع مذکور که منجر به تصویب اساس نامه اصلاحی شد، در واقع فرد یا افرادی تقاضایی برای اصلاح اساسنامه نداشته اند و در برابر خواسته اعضای هیات رئیسه نیز، هیچ گاه این نامه کتبی ارائه نشد.

*اعتراض کتبی تاج، عزیزمحمدی و فتح الله زاده به اصلاح اساس نامه بدون درخواست رسمی

در همین رابطه نیز، اعضای هیات رئیسه وقت از دبیرکل فدراسیون درخواست نامه کتبی برای اصلاح اساس نامه را می کنند که هیچ گاه مهدی محمد نبی، دبیرکل وقت فدراسیون فوتبال پاسخی به آن نمی‌دهد و در واقع از مبداء طرح اصلاح در مجمع مغایر اساسنامه بوده است.

فراتر از آن هیات رییسه وقت با امضای تاج، عزیز محمدی و فتح الله‌زاده کتبا به دبیرکل فدراسیون در همان روز مجمع عدم رعایت فرایند مذکور را تذکر و به غیر قانونی بودن این تصمیم اعتراض نموده است.

*مخالفت ۶ نفر از اعضای هیات رئیسه به اصلاح اساس نامه

علی فتح الله زاده، مدیرعامل وقت استقلال و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در سال ۹۰ در مصاحبه‌ای که در روز مجمع انجام شده، به مخالفت ۶ تن از اعضای هیات رئیسه با اصلاح اساس نامه اشاره می‌کند و می‌گوید با توجه به مخالفت اعضای هیات رییسه با طرح تغییر اساسنامه در جلسه شب گذشته، این مسئله باید از موضوع کار مجمع خارج می‌شد.

*امکان ورود فیفا به تخلفات فدراسیون فوتبال

فدراسیون فوتبال در سال ۹۰ گزارش اقدامات انجام شده درباره اساس نامه این فدراسیون را به فیفا نمی فرستد و تاییدیه لازم را از این نهاد بین الملی اخذ نمی‌کند در این سال ها بدون طی مراحل اداری کارهای خود را پیش برده تا امروز که فیفا دست روی برخی مفاد این اساسنامه گذاشته و مانع از ادامه این روند شده است. اسناد و مدارک موجود از تخلفاتی که در مجمع مذکور صورت گرفت، می توانست در آن مقطع منجر به تعلیق فوتبال ایران شود اما با سکوت اعضاء مجمع این اتفاقات رخ نمی‌دهد.

*اسناد نامه اعتراضی اعضای هیات رئیسه به دبیرکل

در این نامه که در روز مجمع توسط اعضای هیات رئیسه به دبیرکل ارائه شده، به برخی مسائل مانند، نامشخص بودن اعضای کمیته اصلاح اساسنامه، امضا شدن مصوبات مجمع شهریور ۹۰، جزییات روند اصلاح اساس نامه و تعداد جلسات و ... اعتراض و سوالاتی طرح شده است که دبیرکل فدراسیون در آن مقطع پاسخی به هیات رئیسه نداده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/1000
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار