دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۶۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: عدم بازگشت دانشجویان خارجی تا پایان شهریورماه قطعی است.

به گزارش آوای خزر، مجتبی صدیقی در نشست وزیر علوم و معاونان این وزارت که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، با اشاره به لزوم رسیدگی به وضعیت کارگران پیمان کاری سلف سرویس‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی اظهار داشت: در برخی از این قراردادها، رسیدگی به وضع این کارگران در شرایط بحران پیش بینی شده ولی متأسفانه در بعضی از قرار دادها این مورد درج نشده و لازم است معاونت حقوقی این مورد را بررسی کرده و در صورت لزوم این معضل را با دیوان محاسبات هماهنگ کنند تا این کارگران ضرر نکنند.

وی همچنین با تاکید بر رسیدگی و ارائه تسهیلات به وضعیت خوابگاه‌های خودگردان و مؤسسه‌های غیر انتفاعی در شرایط موجود گفت: اکنون که دانشگاه‌ها تعطیل هستند باید به صورت همه جانبه و با آمادگی کامل برای ضدعفونی کردن مکان‌های آموزشی و خوابگاهی اقدام کرد و آماده بود تا هر موقع اعلام شد کلاس‌های حضوری برقرار باشد و دانشجویان به دانشگاه‌ها بازگردند، هیچ مشکلی نداشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم ارتباط مستمر با دانشجویان و خانواده‌های آنان گفت: در این خصوص به مراکز مشاوره دانشجویی تاکید کرده ایم موارد ارتباطی با دانشجویان و خانواده‌های شأن را تقویت کنند و در این راستا ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون به این مراکز تخصیص داده ایم تا در امر ارتباط و ارائه مشاوره به دانشجویان مشکلی نداشته باشند.

صدیقی در ادامه بر کنترل انبارهای آذوقه و مواد غذایی استفاده نشده دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: این انبارهای آذوقه به دلیل استفاده نشدن در دوماه گذشته، بعضاً پر هستند و تاریخ مصرف محدودی دارند و لازم است که سریعاً جایگزین و تبدیل به احسن شوند.

وی با اشاره به لزوم ارتباط مستمر مسئولان دانشگاهی با شورای صنفی دانشجویان و توجیه آنان در زمینه مسائل پیش آمده در این ترم گفت: درخصوص تقاضای دانشجویان برای تأمین زیرساخت‌های آموزش الکترونیک اعتبار زیادی نیاز است وباید تلاش کرد آنهایی که واقعاً نیاز دارند شناسایی شوند که در این خصوص می‌توان برخی از وام‌های صندوق رفاه را جا به جا کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان در خصوص شرایط دانشجویان خارجی دانشگاه‌ها گفت: عدم بازگشت دانشجویان خارجی دانشگاه‌ها تا پایان شهریور قطعی است و اگر این دانشجویان از آموزش‌های مجازی استفاده کرده اند می‌توان برای برگزاری امتحانات شأن برنامه ریزی کرد و لازم است که ارتباط با این دانشجویان قطع نشود تا آنان نیز احساس تعلق شأن به دانشگاه محل تحصیل شأن حفظ شود.

انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: