دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۶۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
آمار سپرده‌گذاری مرکزی نشان می‌دهد در مجموع ۸۲۲ هزار کد سهامدار جدید در سال ۹۸ صادر شد تا جمعیت کل سهامداران به ۱۱ میلیون و ۶۵۵ هزار کد برسد.
کد
به گزارش آوای خزر،پژوهشکده پولی و مالی، آمارهای سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار «سمات» از تعداد سهامداران تازه وارد بورس در سال ۹۸ مشخص کرد سال گذشته در هر ماه به طور میانگین ۶۸ هزارو ۵۰۰ سهامدار جدید وارد بورس شده‌اند و شیب ورود سهامداران تازه وارد رفته رفته رشد کرده به طوری در نخستین ماه سال ۵۵ هزار سهامدار جدید وارد بورس شده‌اند در حالی که این رقم در ماه پایانی سال ۹۸ از مرز ۱۷۲ هزار نفر هم عبور کرد.

مطابق این اطلاعات پارسال در مجموع ۸۲۲ هزار سهامدار جدید وارد بورس شده اند که با اضافه شدن این تعداد سهامدار، جمعیت کل سهامداران بورس به ۱۱ میلیون و ۶۵۵ هزار نفر رسیده است. نکته حائز اهمیت این است که روند ورود سهامداران جدید به بورس نه فقط ثابت نمانده بلکه هرماه تعداد سهامداران جدید نسبت به ماه قبل در حال رشد است. آمارها می‌گوید در بهمن و اسفند سال قبل به یکباره تعداد سهامداران تازه وارد ۲.۵ برابر افزایش یافته و از ۶۸ هزار نفر به ۱۵۴ هزار نفر در بهمن ماه و ۱۷۲ هزار نفر در اسفند ماه رسیده است.

تعداد سهامداران فعال

اطلاعات دقیقی که نشان دهد در حال حاضر چه تعداد سهامدار حرفه ای در بورس وجود دارد در دست نیست اما برآوردهای به نسبت دقیق از میزان معاملات کدهای سهامداری نشان می‌دهد در حال حاضر یک میلیون ۵۰۰ هزار سهامدار فعال در ایران وجود دارد که می توان گفت از این تعداد دستکم ۳۱۰ هزار نفر به صورت حرفه‌ای و یک میلیون نفر به صورت نیمه حرفه ای در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مطابق آمارهای موجود در سال ۹۸ یک میلیون و ۹۰ هزار سهامدار دست کم یک تا ۱۰ معامله در بازار سهام انجام داده اند و ۳۱۰ هزارو ۳۰۰ نفر هم بیش از ۲۱ معامله انجام داده اند.

گفتنی است، سهامداران حرفه ای، سهامدارانی هستند که بخش عمده منابع درآمدی خود را بر روی سرمایه گذاری در بورس متمرکز کرده اند و اگرچه نمی توان برآورد کرد که دارای شغل دوم هستند یا خیر اما می توان گفت روزانه زمان زیادی را صرف معاملات در بورس می کنند. این اطلاعات همچنین نشان می دهد ۱۲۶ هزار نفر نیز سال قبل به طور متوسط بین ۱۰ تا ۲۰ معامله در بازار سهام انجام داده اند.

 

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: