دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۶۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
مدیر کل دفتر تجاری سازی معاونت علمی ریاست جمهوری از تولید انبوه تست‌های سرولوژیک تشخیص کرونا از هفته آینده در شرکت های دانش بنیان خبر داد.

تولید انبوه تست‌های سرولوژیک تشخیص کرونا در هفته آینده/ ساخت ماهانه ۹۰۰ دستگاه ونتیلاتور برای تنفس بیماران کرونایی

به گزارش آوای خزر، پس از شیوع کرونا بسیاری از کشورهای دنیا با چالش تامین اقلام بهداشتی و حفاظت شخصی برای مردم به ویژه کادر درمان رو به رو بودند و نیاز به ماسک های سه لایه جراحی و N 95،‌ الکل و محلول های ضدعفونی محسوس بود، به دنبال پاندمی یا همه گیری جهانی معضل کمبود اقلام بهداشتی در همه دنیا به چشم می خورد و در کشورهایی اروپایی و آمریکا کادر درمان در خط مقدم مبارزه با کرونا از کیسه های زباله برای حفاظت شخصی استفاده می کردند اما خوشبختانه با توان تولید و مدیریت بیماری، ما وضع این چنینی در مراکز درمانی نداشتیم.

به دنبال کمبود اقلام بهداشتی،‌ تولیدکنندگان،‌ شرکت های دانش بنیان و حتی گروه های جهادی برای تولید و رفع کمبود ها پای کار آمدند و بعد از چند هفته اکنون این اقلام بهداشتی به میزان مورد نیاز به ویژه در بیمارستان ها در دسترس است و دیگر کمبودهای اولیه حس نمی شود.

شرکت‌های دانش بنیان پا را فراتر از این‌ها گذاشتند و در حوزه مقابله با کرونا برای تشخیص مبتلایان و درمان بیماران ورود کردند و توانستند به فناوری تولید کیت‌های تشخیصی کرونا دست پیدا کنند و اکنون روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تست PCR انجام می‌شود و در مجموع تا روز گذشته ۲۹۹ هزار و ۲۰۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وضعیت کووید ۱۹ در ایران و جهان

بر اساس آخرین آمار جهانی ۲ میلیون ۸۳ هزار و ۳۲۶ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و آمریکا، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، المان و انگلیس ۵ کشور رکورددار مبتلا به کووید ۱۹ در جهان هستند و در عمل چین به مهار و کنترل ویروس دست پیدا کرده است، تاکنون ۱۳۴ هزار و ۶۱۶ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده و ۵۱۰ هزار و ۳۵۰ نفر بهبود یافته اند.

مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷۶ هزار و ۳۸۹ نفر رسیده است و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند،‌ تا امروز ۴ هزار و ۷۷۷ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند، تاکنون ۴۹ هزار و ۹۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و ۳ هزار و ۶۴۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

تولید انبوه تست‌های سرولوژیک تشخیص کرونا از هفته آینده/ ساخت ماهانه ۹۰۰ دستگاه ونتیلاتور برای تنفس بیماران کرونایی

تولید کیت های تشخیصی کرونا در شرکت های دانش بنیان

اسماعیل قادری‎فر، مدیر کل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تولید انبوه تست‌های سرولوژیک تشخیص کرونا در هفته آینده خبر داد و گفت: یکی از اقدامات خوب شرکت‌های دانش بنیان تولید کیت‌های تشخیصی PCR و سرولوژیک کروناست و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر اساس اعلام کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا برای سرعت بخشی روند تشخیص بیماری کرونا اوایل اسفند ماه فراخوانی داد تا شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در تولید کیت‌های تشخیصی کرونا ورود کنند تا با تولید کیت‌های تشخیص روند شناسایی بیماران تسریع بخشد.

مدیر کل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: سه شرکت دانش بنیان در آزمایش‌های اولیه نتایج خوبی مشاهده و به فناوری تولید کیت‌های تشخیص کرونا دست پیدا کردند و بعد از تایید اداره کل تجهیزات پزشکی و انستیتو پاستور این کیت‌ها در اختیار وزارت بهداشت و آزمایشگاه‌های تشخیصی قرار گرفت، بر اساس اطلاع رسانی‌های روزانه وزارت بهداشت می‌بینیم که آمار دقیق و قابل رصد مبتلایان و فوتی‌های کرونا با ابزار تولیدی شرکت‌های دانش بنیان در رسانه‌ها اعلام می‌شود.

تولید انبوه تست‌های سرولوژیک تشخیص کرونا از هفته آینده/ ساخت ماهانه ۹۰۰ دستگاه ونتیلاتور برای تنفس بیماران کرونایی

نصب دوربین های حرارتی تشخیص کرونا در اماکن پر تردد

قادری فر ادامه داد: در بخش تشخیص شرکت‌های دانش بنیان در تولید کیت‌های تشخیصی و دوربین‌های تب سنج حرارتی ورود کردند و این دوربین‌های حرارتی برای تشخیص مبتلایان در اماکن پر تردد مثل بیمارستان ها، مترو‌ها و اماکنی چون گرم‌ها خانه‌های شهرداری مورد استفاده قرار می‌گیرد و اولین دوربین تب سنج، پنجم فروردین در یک گرماخانه شهرداری تهران نصب شد و خوشبختانه شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تشخیص خوش درخشیدند.

قادری گفت: بر اساس پروتکل‌های درمانی از دارو‌های ایرانی برای درمان بیماران کرونایی استفاده می‌شود، هر چند در ایران و دنیا هیچ دارو اختصاصی کرونا تولید نشده است، اما بر اساس پروتکل های کمیته علمی مقابله با کرونا از دارو‌های ایرانی برای درمان بیماران استفاده می‌شود.

دوربین های حرارتی تشخیص کرونا

تولید روزانه ۳۰ دستگاه ونتیلاتور برای تنفس بیماران کرونایی

مدیر کل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تولید انواع تجهیزات درمانی مثل دستگاه تنفسی ونتیلاتور با بالاترین استاندارد ورود کردند و اکنون روزانه ۳۰ دستگاه و در مجموع ماهیانه ۹۰۰ دستگاه تولید می‌شود، این در حالی است که کشور آمریکابه عنوان  یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ونتیلاتور در تامین این دستگاه با مشکل رو به رو بوده و این افتخار ماست که ونتیلاتور ایرانی در بخش‌های مراقبت ویژه نجات بخش بیماران است.

قادری فر گفت: شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در سه حوزه پیشگیری، تشخیص و درمان کرونا نقش اثرگذار و جدی داشتند، حوزه نخست پیشگیری از کروناست و شرکت‌های دانش بنیان در این حوزه اقدام به تولید انواع ماسک سه لایه جراحی و N۹۵، گان و لباس‌های حفاظتی و انواع مواد ضدعفونی الکلی ورود کردند و شاید تنها یک تا ۲ هفته پس از شیوع کرونا کمبود داشتیم و امروز این محصولات تولید شده و به وفور در دسترس است.

تولید انبوه تست‌های سرولوژیک تشخیص کرونا از هفته آینده/ ساخت ماهانه ۹۰۰ دستگاه ونتیلاتور برای تنفس بیماران کرونایی

تلاش  محققان ایرانی برای کشف داروی و واکسن اختصاصی کرونا

مدیر کل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: محققان ایرانی در شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولید دارو‌های اختصاصی کرونا و واکسن ورود کرده اند و پس از تحقیقات اولیه، کارآزمایی حیوانی و انسانی باید انجام شود، شبانه روز محققان روی طرح‌های تحقیقاتی مورد تایید کمیته اخلاق وزارت بهداشت کار می‌کنند، اما تولید دارو‌ها ۳ تا ۶ ماه زمان می‌برد و دارو‌ها باید مجوز سازمان غذا و دارو و کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا را اخذ کنند.

قادری فر گفت: در فاز درمان کرونا،‌ مطالعه روی روشی به نام پلاسما درمانی و استخراج آنتی بادی علیه کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری آغاز شده است و این مطالعه فاز تحقیقاتی را طی می‌کند و خوشبختانه بیشتر تحقیقات در حوزه درمان رو به جلو هستند و مطابق موازین علمی و اخلاقی این مطالعات دنبال می‌شوند.

مدیر کل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: حمایت‌های مالی و معنوی و حذف بروکراسی‌های لازم و هر جایی که یک شرکت دانش بنیان بخواهد برای تولید محصول در حوزه کرونا ورد کند، معاونت علمی و فناوری ریاست جموری پای کار می‌آید تا بتواند به شرکت‌های دانش بنیان که در حوزه مقابله با کرونا فعالیت هستند، کمک کنند.

انتهای پیام/1005

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار