دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۰۷۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
در آوای خزر بخوانید:
در بسته اخبار انتظامی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹ استان مازندران، خبر‌هایی از کشف ۶ فقره سرقت موتورسیکلت در نکا و کشف ۳۰ فقره سرقت در جویبار  تا آزادسازی اراضی ملی در سوادکوه  را می‌خوانید.
*دستگیری زوج افیونی در چالوس  

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس از دستگیری یک زوج قاچاقچی مواد مخدر و کشف ۲۴ کیلو گرم تریاک در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ ذات الله رضوانی در تشریح این خبر گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با هدایت عملیاتی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر استان از فعالیت یک زوج قاچاقچی مواد مخدر اهل و ساکن یکی از استان‌های مرکزی کشور در این شهرستان با خبر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس، تصریح کرد: ماموران پس از یکسری اقدامات اطلاعاتی این زوج افیونی را در حین حمل و جابجایی مواد مخدر به این شهرستان شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.

سرهنگ رضوانی، از کشف ۲۴ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک در بازرسی از خودروی متهمان خبر داد و خاطرنشان کرد: این عاملان افیونی پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی در خاتمه از شهروندان خواست: برای رسیدن به جامعه‌ای امن با پلیس همکاری کرده و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی و افراد مشکوک، مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.

*کشف ۶ فقره سرقت موتورسیکلت در نکا 

فرمانده انتظامی شهرستان نکا از دستگیری سارق موتورسیکلت و کشف ۶ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ "حسین زارع "، در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت موتورسیکلت در شهرستان نکا، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا، افزود: ماموران با انجام اقدامات پلیسی سارق را که دارای سابقه سرقت در این شهرستان نیز بود شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرهنگ "زارع" خاطر نشان کرد: متهم در بازجویی به عمل آمده تاکنون به ۶ فقره سرقت موتورسیکلت در این شهرستان اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا در خاتمه به شهروندان، توصیه کرد: هشدار‌های پلیس را در خصوص پیشگیری از سرقت جدی گرفته و در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک، مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

*دستگیری سارق موتورسیکلت در بهشهر 

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از دستگیری سارق موتورسیکات با ۲۰ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ "حسن عنایتی گنجی " در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت موتورسیکلت در شهرستان بهشهر، موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۱ این فرماندهی قرارگرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر، تصریح کرد: ماموران با بررسی‌های همه جانبه سارق را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

سرهنگ عنایتی اظهار داشت: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده در مجموع به ۲۰ فقره سرقت موتورسیکلت در این شهرستان اعتراف کرد.

وی با بیان این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد به شهروندان توصیه کرد: ضمن استفاده از تجهیزات ایمنی و بازدارنده برای پیشگیری از سرقت درصورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.


*آزادسازی اراضی ملی در سوادکوه 

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه از رهاسازی ۵۰ قطعه از اراضی ملی از چنگ متصرفان زمین در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ عبدالله اکبری در تشریح این خبر، گفت: در پی دریافت گزارشی از سوی ادارات منابع طبیعی و جهاد کشاورزی مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط سودجویان در ۴ منطقه روستایی این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه، تصریح کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی، ماموران در اقدامی عملیاتی با همکاری عوامل منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، ۵۰ قطعه از اراضی ملی که توسط افراد مختلفی دور آن حصارکشی و تبدیل به زمین زراعی شده بود را از چنگ متصرفان آزاد کردند.

سرهنگ اکبری در پایان به شهروندان توصیه کرد: برای جلوگیری از تضییع حقوق نسل آینده از تصرف اراضی ملی و یا واگذاری زمین به سودجویان خودداری کرده و قبل از هرگونه اقدام عمرانی نسبت به استعلام نوع کاربری ملک از ادارات مربوطه اقدام و پس از دریافت مجوز‌های قانونی اقدام کنند.

*کشف موتورسنگین قاچاق در گلوگاه 

جانشین انتظامی شهرستان گلوگاه از کشف یک دستگاه موتورسنگین قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد 

سرهنگ"اسماعیل حسن زاده" در تشریح این خبر، گفت:در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری موتورسیکلت قاچاق توسط فردی در شهرستان گلوگاه، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

جانشین انتظامی شهرستان گلوگاه، افزود: در این راستا ماموران کلانتری ۱۱ با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه متهم را شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضائی در بازرسی از محل فعالیت وی یک دستگاه موتورسنگین قاچاق کشف کردند.

وی ارزش موتورسیکلت کشف شده را بالغ بر یک میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: موتورسیکلت قاچاق کشف شده به سازمان اموال تملیکی تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ حسن زاده در خاتمه با اشاره به این که مبارزه با قاچاق کالا اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت کشور است، از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه در مبارزه با قاچاق کالا و ارز با پلیس همکاری کرده و هرگونه اخبار و اطلاعاتی در این زمینه را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.

*اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی در فریدونکنار 

فرمانده انتظامی شهرستان فریدونکنار از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و کشف ۸ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ "حسن هاشم پور" در تشریح این خبر، گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی، مقابله با عاملان افیونی، سارقان و برهم زنندگان امنیت عمومی، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان به اجرا در آمد.

فرمانده انتظامی شهرستان فریدونکنار، افزود: در اجرای این طرح نفر ۱۸ از عاملان افیونی، سارقان و مجرمان سابقه دار در این شهرستان دستگیر شدند.

سرهنگ هاشم پور در ادامه، اظهار داشت: کشف ۸ فقره سرقت اماکن خصوصی و منزل از دیگر موفقیت‌های اجرای این طرح بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان فریدونکنار در خاتمه از معرفی متهمان دستگیر شده به مرجع قضائی خبر داد و از شهروندان خواست: برای ایجاد امنیتی پایدار در شهرستان و مقابله با سوداگران مرگ با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری در زمینه مسائل امنیتی و انتظامی را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.

*کشف ۳۰ فقره سرقت در جویبار 

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و کشف ۳۰ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ غلامرضا جعفری در تشریح این خبر، گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی و برخورد با ناهنجاری ها، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان به اجرا در آمد.

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار، افزود: در اجرای این طرح، ماموران پس از هماهنگی‌های قضائی، با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی و دستگیری ۱۷ سارق و مالخر اموال اموال مسروقه در این شهرستان شدند.

سرهنگ جعفری، تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده در مجموع به ۱۷ فقره سرقت منزل، اموال و قطعات خودرو و ... در این شهرستان اعتراف کردند.

وی همچنین اظهار داشت: در ادامه اجرای این عملیات، ۹۸ موتور سیکلت و ۲۲ خودرو به دلیل عدم رعایت قانون و مقررات رانندگی، نداشتن مدارک شناسایی، تخلفات حادثه ساز و مزاحمت برای مردم متوقف شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار ضمن قدردانی از همراهی و مشارکت خوب مردم با پلیس از شهروندان خواست: در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.

*پلمپ ۷ واحد صنفی متخلف در محمودآباد 

انتظامی شهرستان محمودآباد از پلمب ۷ واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ محمود حسین زاده در تشریح این خبرگفت: به منظور پیشگیری از تخلفات صنفی و پیشگیری از بیماری کرونا، طرح کنترل و نظارت بر واحد‌های اقامتی و پذیرایی در این شهرستان به اجرا در آمد.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد تصریح کرد: در اجرای این طرح ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی از ۴۶ واحد صنفی مذکور در این شهرستان بازدید کردند.

سرهنگ حسین زاده، افزود: در اجرای این طرح ۷ واحد پذیرایی به دلیل بی توجهی به هشدار‌ها و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شد.

فرمانده انتظامی محمودآباد از تداوم و استمرار اقدامات کنترلی و طرح‌های نظارتی در این شهرستان خبر داد و از عموم شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در صنوف، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

*دستگیری ۶ سارق حرفه‌ای در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی کلاردشت 

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و دستگیری ۶ سارق حرفه‌ای در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ" قاسم عزیزی کرانی" با اعلام این خبر گفت: به منظور پاسخگویی به مطالبات مردمی و برقراری نظم و امنیت عمومی طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در شهرستان کلاردشت به اجرا در آمد.

فرمانده انظامی شهرستان کلاذدشت، تصریح کرد: در اجرای این طرح ماموران ضمن انجام گشت‌های هدفمند موفق به شناسایی و دستگیری ۶ سارق حرفه‌ای در این شهرستان شدند.

سرهنگ عزیزی با اشاره به این که متهمان به ۱۱ فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کردند، در ادامه اظهار داشت: در این طرح از ۳۱ واحد صنفی این شهرستان بازدید شد که به ۲۵ واحد صنفی تذکر و اخطار پلمپ داده شد و ۲ واحد صنفی نیز به علت عدم رعایت ضوابط قانونی و صنفی پلمپ شدند.

وی از توقیف ۸۵ خودرو و ۱۸ موتورسیکلت متخلف در اجرای این طرح نیز خبر داد و اظهار داشت: دستگیری ۵۱ نفر از متهمان تحت تعقیب مراجع قضائی نیز از دیگر موفقیت‌های اجرای این طرح بوده است.

سرهنگ عزیزی از دستگیری ۶ معتاد متجاهر و ۷ خرده فروش مواد افیونی در این شهرستان نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی ماموران در بازدید از محل اختفای متهمان، مقادیر قابل توجهی انواع مواد مخدر کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت در پایان از معرفی متهمان به مراجع قضایی خبرداد و با قدردانی از تعامل خوب مردم با پلیس از شهروندان خواست: با سرلوحه قرار دادن هشدار‌های انتظامی و استفاده مطلوب از سامانه ۱۱۰ در راستای ارتقای احساس امنیت، همیار همیشگی پلیس باشند.

انتهای پیام/۱۰۰۰
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار