دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۱۰۴۶
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳

به گزارش آوای خزر، علی علیزاده با اشاره به سالروز پذیرش قطعنامه 598  که تیر ماه سال 66 منعقد شد، گفت: امام عزیزمان از پذیرش قطعنامه 598 به عنوان جام زهر نام برده اند، نسل عوض شده است و افراد جدیدی آمده اند اما هنوز پاسخی این پرسش داده نشده که چرا از این قطعنامه به عنوان جام زهر یاد شده است.

وی ادامه داد: شهیدان دفاع مقدس از جمله شهید کاظمی، شهید خرازی، شهید باکری، شهید بابایی و شهدای عزیز دیگر، معقتدان ناب اسلام و پیروان حقیقی امام امت بودند و دنبال این بودند به اهداف امام جامع عمل بپوشانند، اما اواسط جنگ یعنی سال های 62 و 63 جریانی  فعالیت خود را شدت بخشید که شروع به کارشکنی کردند.

نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جریان مک فارلین نمونه چنین جریان هایی بود، مطرح کرد: این جریان ها  واسطه فرستادند تا آمریکا میانجیگری کند و جنگ تمام شود حتی امام را دور زده بودند؛ با این حال ایشان جلوی مذاکره سازشکارانه ذلیلانه را گرفتند، اما لیبرال ها دست از تحرکات خود برنداشتند. امام فرموده بودند جنگ در رأس امور است اما آنها همه کارها را انجام می دادند ولی آن طور که باید به جنگ کمک نمی کردند و آرام فضای جبهه را به گونه ای جلوه دادند تا مردم به این نتیجه رسیدند که جنگ فقط برای عده ای خاص است و کمتر در جبهه ها حضور پیدا کردند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: جریان لیبرال گزارشی را به حضرت امام ارائه کرد که دیگر نمی توان جنگ را ادامه داد، امام می دیدند اگر در این جنگ ایران به نمایندگی ملت اسلام پیروز شود، جغرافیای سیاسی جهان بهم می خورد و ژئوپلیتیک عالم دست خوش تغییر خواهد شد، ایشان دیدند به دلیل عملکرد لیبرال ها یا باید جمهوری اسلامی را حفظ کنند یا اینکه تن به شکست در جنگ بدهند. در سال 66 امام دیدند در آستانه پیروزی مطلق هستیم، از این رو رهاکردن ملت در آستانه پیروزی خیانت به آرمان رسول الله محسوب می شود و تب جنگ در کشور جز با سقوط صدام  فرو نخواهد نشست، بر آن شدند که اصل نهضت اسلام که در جمهوری اسلامی بود را حفظ کنند و قطعنامه را پذیرفتند و این قطعنامه شد جام کشنده و زهر.

علیزاده در ادامه گفت: بعد از اینکه قطعنامه پذیرفته شد حملات شدید به جریان اسلامی لیبرال شروع شد، و امام در پیام به فرزندان شهدا، جهادی ها، کارگران، سپاه، بسیج از جریان بسیار خطرناکی به نام لیبرال ها  اسم بردند، امام تاکید داشتند تا زمانی که هستند اجازه نخواهند داد منافقین، مردم بی پناه را نابود کنند، نخواهند گذاشت ایادی شرق و غرب در این کشور به حکومت برسند.

این نماینده مجلس افزود: جریان لیبرال به زعم خود پیش رفت اما امام امت و مقام معظم رهبری با هدایت هایی که داشتند اجازه ندادند جریان اسلام ناب نابود و اسلام لیبرال پیروز شود.

وی بیان کرد: امروز هم جنگ و چالش اصلی در جمهوری اسلامی همین نبرد دو اسلام است، اسلامی ناب محمدی و اسلام آمریکایی یا اسلام لیبرال ها؛ تبلور این اسلام در نکاتی است که حضرت آقا می فرمایند، تبلور در رویارویی دوگانه هایی است مانند «اسلام مقاومت و اسلام سازش»، «اسلام خدا و اسلام کدخدا»، «اسلام ما می توانیم و اسلام ما نمی توانیم»، «اسلام محرومین و مستضعفین و اسلام مرفهین بی درد»، «اسلامی که می تواند جهان را اداره کند، اسلامی که نمی تواند و باید کدخدا را ببینیم«.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: با رهبری های حضرت آقا جریان اسلام لیبرال در آستانه شکست کامل است، انتخابات مجلس یازدهم نشان داد جریان اسلام لیبرال به حاشیه رفته، اسلام لیبرال در سال های گذشته چند بار شانس خود را امتحان کرد تا نظام سقوط کند، این جریان همچنان هست و با قوت هم ادامه دارد اما جبهه اسلام ناب در آستانه پیروزی مطلق است./خانه ملت

پایان پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار