دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۱۲۶۹
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
این تسهیلات را می‌توان تسهیلاتی خاص در شبکه بانکی دانست. این تسهیلات در حقیقت در قالب ودیعه مسکن به مستاجران پرداخت می شود و در پایان قرارداد اجاره در یک سال مستاجران باید مبلغ دریافتی را به بانک بازگردانند . به عبارت دیگر بانک ۵۰ میلیون تومان را بابت کمک هزینه مسکن در اختیار مستاجران قرار می دهد و سپس در پایان سال اصل این مبلغ را دریافت می کند . در ان فاصله زمانی مستاجران باید کرمزد ۱۳ درصدی این مبلغ را هر ماه به بانک پرداخت نمایند .

به گزارش آوای خزر، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مقرر است بلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان از محل منابع تخصیص داده شده برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا برای کمک هزینه اجاره بهای مستاجران پرداخت شود.

شیوع کرونا امسال بسیاری از مشاغل را با کاهش شدید درآمد روبرو کرد و رشد فزاینده تورم نیز خود سبب شد مستاجران با شرایطی استثنایی مواجه شوند .

افزایش قیمت مسکن، رشد عجیب اجاره‌بها را در کشور در پی داشت به طوری که یکی از مقامات مسئول در وزارت راه و شهرسازی این نکته را ایید کرده است که اجاره بها در برخی مناطق افزایش عجیب و غریب ۸۰۰ درصدی را نیز شاهد بوده است.

محمود محمود زاده ، معاون وزیر راه در این خصوص گفته است: ۱۵ روز پس از مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در خصوص تعیین سقف افزایش نرخ اجاره‌بها (تهران ۲۵ درصد، کلانشهرها ۲۰ درصد و سایر شهرها ۱۵ درصد) بیشترین افزایش نرخ با ۸۰۰ درصد در کرمانشاه و ۱۰۰ درصد در تهران و کلانشهرهای دیگر ثبت شده است.

 

چه کسانی وام ودیعه مسکن می گیرند؟

هر چند در ابتدای اجرای این طرح برخی با استناد به اینکه تمامی مستاجران می توانند مشمول دریافت این تسهیلات باشند بر افزایش نرخ اجاره دمیدند اما طبق اعلام وزیر راه وشهرسازی گروه های هدف مشمول دریافت این وام جمعیتی برابر با ۶۰۰ هزار خانوار را شامل می شود . در عین حال زنان سرپرست خانوار، حقوق بگیران، کارگران، مستمری بگیران و بازنشستگان جزو گروه‌های هدف این طرح هستند.

خانواده‌های ۵ نفره و حقوق بگیر ثابت، خانه اولی‌ها و کسانی که امسال ازدواج کرده اند، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در اولویت دریافت این تسهیلات قرار دارند که جمعیتی در حدود ۶۰۰ هزار خانوار را تشکیل می دهند. پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در این خصوص می‌گوید: مطابق قوانین و مقررات بانکی، این وام به مستأجر تعلق می‌گیرد، اما به موجر پرداخت می‌شود.

مبلغ وام برای کلانشهر تهران ۵۰ میلیون، کلانشهرهای دیگر ۳۰ میلیون و برای دیگر شهرستان‌ها ۱۵ میلیون تومان با سود ۱۳ درصد در نظر گرفته شده است و افرادی که بیمه هستند و کدکارگاهی هستند می‌توانند از کدکارگاهی برای ضمانت استفاده کنند.

قسط وام ودیعه مسکن چقدر است؟

این تسهیلات را می‌توان تسهیلاتی خاص در شبکه بانکی دانست. این تسهیلات در حقیقت در قالب ودیعه مسکن به مستاجران پرداخت می شود و در پایان قرارداد اجاره در یک سال مستاجران باید مبلغ دریافتی را به بانک بازگردانند . به عبارت دیگر بانک ۵۰ میلیون تومان را بابت کمک هزینه مسکن در اختیار مستاجران قرار می دهد و سپس در پایان سال اصل این مبلغ را دریافت می کند . در ان فاصله زمانی مستاجران باید کرمزد ۱۳ درصدی این مبلغ را هر ماه به بانک پرداخت نمایند .

طبق اعلام محمود محمود زاده ۵۰ میلیون تومان تسهیلات در طرح ودیعه مسکن به مستأجران متقاضی پرداخت می‌شود که پس از یک سال باید آن را به بانک بازگردانند و در این مدت ماهانه ۵۴۰ هزار تومان نیز سود این تسهیلات را پرداخت کنند.

وی با بیان این که ۵۰ میلیون تومان معادل یک و نیم میلیون تومان اجاره ماهانه است، گفت: وقتی مستأجر فقط سود این وام را به بانک می‌پردازد، یک میلیون تومان به وی در اجاره بها کمک شده است.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده اقساط وام ۵۰ میلیون تومانی، ماهی ۵۴۰ هزار تومان، ۳۰ میلیون تومانی ماهی ۳۲۵ هزار و ۱۵ میلیون تومانی ماهی ۱۶۰ هزار تومان با نرخ سود ۱۳ درصد است. همتی نیز در این خصوص گفته است: افرادی که با تأئید وزارت راه و شهر سازی واجد شرایط استفاده از این وام باشند، اگر به جای پرداخت ماهانه سود وام و پرداخت اصل آن در پایان سال، توانایی پرداخت اصل وسود وام به صورت ماهانه را داشته باشند، میتوانند با انتخاب خود، این وام را با اقساط ۳۰ ماهه ونرخ ۱۲درصد دریافت کنند.

انتهای پیام/1005
منبع: انتخاب
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار