دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۱۴۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران اعلام کرد:
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران خاطرنشان کرد: نرخ تورم نسبت به ماه قبل درکل خانوارهای استان در تیرماه سال جاری ۶.۰ درصد است که نسبت به ماه قبل ازآن ۲.۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش آوای خزر، مفید غلامی راد با بیان اینکه نرخ تورم نقطه به نقطه استان در تیرماه سال جاری استان ۲۲.۷ درصد بوده که این رقم در مقایسه با ماه قبل، ۲.۴ درصد افزایش یافته است، افزود: نرخ تورم نقطه به نقطه کل خانوار مازندران در نقاط شهری استان ۲۲.۱ و روستایی ۲۳.۹ درصد است که در نقاط شهری نسبت به ماه قبل ۲.۳ و روستایی ۲.۷ افزایش یافته است.

وی بابیان اینکه نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشور در تیرماه سال جاری ۲۶.۹ درصداست، افزود: این رقم در مقایسه با ماه قبل، ۴.۴ درصد افزایش یافته است و این شاخص برای خانوارهای شهری ۲۷.۰ و روستایی ۲۵.۹ درصد بوده که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۴.۳ و۴.۸ درصد افزایش یافته است.

وی این شاخص را برای خانوارهای شهری استان ۶.۰ و روستایی ۶.۱ درصد اعلام کرد که به ترتیب ۲.۷ و ۳.۲ درصد افزایش یافته است و ادامه داد: نرخ تورم نسبت به ماه قبل در کل خانوارهای کشور نیز در تیرماه سال جاری ۶.۴ درصد بود که نسبت به ماه قبل ۴.۴ درصد افزایش یافته است.

وی این شاخص را برای خانوارهای شهری کشور ۶.۵ و روستایی ۵.۹ درصد اعلام کرد و گفت: به ترتیب ۴.۵ و ۳.۷ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به تیر سال جاری در کل خانوارهای استان را ۲۵.۹ درصد ذکر کرد و گفت: این نسبت به ماه قبل ۲.۰ درصد کاهش یافته است واین شاخص برای خانوارهای شهری استان ۲۵.۰ و روستایی ۲۷.۷ درصد بوده که به ترتیب ۱.۸ و ۲.۱ درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اظهار داشت: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه سال جاری در خانوارهای کل کشور ۲۶.۴ درصد بوده که نسبت به ماه گذشته ۱.۴ درصد کاهش یافته است، این شاخص برای خانوارهای شهری کشور ۲۶.۴ و روستایی ۲۶.۴ درصد می‌باشد که به ترتیب ۱.۳ و ۱.۸ درصد کاهش یافته است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار