دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۳۳۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
خدیوی مصر به نام عباس حلمی دوم این تاج را در مراسم ازدواج ولیعهد سوئد "گوستاو آدولف" با مارگارت شاهدخت کونوت اهدا کرد. مارگارت دخنر پادشاه انگلستان ادوارد هفتم بود. داستان ازدواج مارگارت و ولیعهد سوئد زمانی شروع شد که آن دو یکدیگر را در مصر ملتقات کردند و بین آنها داستانی عاشقانه شکل گرفت. ولیعهد سوئد دست مارگارت را در دفتر کنسولگری بریتانیا در قاهره در دستانش فشرد...

تاج خدیوی مصرچگونه به تاج سلطنتی دانمارک تبدیل شد؟

 

به گزارش آوای خزر، جواهرات سلطنتی همیشه از ارزش بسیاری از لحاظ قیمت و طراحی برخوردار بوده‌اند. هر جواهر سلطنتی تاریخی دارد و داستانی در پشت آن وجود دارد. در این گزارش درباره تاج خدیوی مصر The Khadive Of Egypt Tiara خواهید خواند. این تاج چگونه سر از دانمارک درآورد.

تاج خدیوی مصرچگونه به تاج سلطنتی دانمارک تبدیل شد؟

هدیه ازدواج خدیوی مصر به ولیعهد سوئد و مارگارت 

خدیوی مصر به نام عباس حلمی دوم این تاج را در مراسم ازدواج ولیعهد سوئد "گوستاو آدولف" و مارگارت شاهدخت کونوت،  اهدا کرد. مارگارت دختر پادشاه انگلستان ادوارد هفتم بود. داستان ازدواج مارگارت و ولیعهد سوئد زمانی شروع شد که آن دو یکدیگر را در مصر ملاقات کردند و بین آنها داستانی عاشقانه شکل گرفت. ولیعهد سوئد دست مارگارت را در دفتر کنسولگری بریتانیا در قاهره در دستان خود فشرد.

برند فرانسوی آن را در ۱۹۰۵ برای مراسم ازدواج طراحی کرد

خدیوی عباس حلمی، از برند جواهرات فرانسوی کارتییه Cartier در سال ۱۹۰۵ میلادی خواست تا یک تاج زیبا را به عنوان هدیه عروسی برای شاهدخت مارگارت طراحی کند. این تاج از ۱۲۰۰ قطعه الماس و پلاتین ساخته شد. مارگارت در مناسبت‌های مختلف از آن به عنوان تاج و یا اکسسوار برای لباسش بهره می‌برد و بعد از مرگش در سال ۱۹۲۰ تنها دخترش انگرید آن را به ارث برد.

تاج خدیوی مصرچگونه به تاج سلطنتی دانمارک تبدیل شد؟

تاج عروسی نوه‌های مارگارت، عروس آن را به دانمارک برد

در سال ۱۹۳۵ میلادی وقتی انگرید با ولیعهد دانمارک شاهزاده فردریک (که بعداً پادشاه فردریک نهم شد) ازدواج کرد، تاج خدیوی را در مراسم عروسی روی سرش نگذاشت، اما با این حال تاج از سوئد به دانمارک منتقل شد و به جزئی از جواهرات خانواده سلطنتی دانمارک تبدیل شد و سه دختر انگرید در روز ازدواجشان آن را روی سر گذاشتند.

تاج خدیوی مصرچگونه به تاج سلطنتی دانمارک تبدیل شد؟

در سال ۱۹۶۴ کوچکترین دختر انگرید به نام آن‌ماری که پس از ازدواج با پادشاه کنستانتین دوم پادشاه یونان، ملکه یونان شد، آن را روی سرش گذاشت.

سپس دختر بزرگش شاهدخت مارگارت (که در حال حاضر ملکه دانمارک است) در مراسم ازدواج با ولیعخد دانمارک کُنت‌هنری دولاپورد در سال ۱۹۶۷ میلادی، آن را روی سر گذاشت.

تاج خدیوی مصرچگونه به تاج سلطنتی دانمارک تبدیل شد؟

دختر وسطی انگرید به نام بندیکت هم در سال ۱۹۶۸ میلادی در مراسم ازدواج با شاهزاده ریچارد آن را روی سر گذاشت.

استفاده از تاج خدیوی در مراسم ازدواج خاندان سلطنتی دانمارک به یک سنت تبدیل شد. الکساندرا و ناتالیا دختران شاهدخت بندیکت هم از تاج خدیوی در مراسم ازدواجشان بهره‌های فراوانی بردند.

تاج خدیوی مصرچگونه به تاج سلطنتی دانمارک تبدیل شد؟

پس از مرگ ملکه انگرید در سال ۲۰۰۰، کوچکترین دختر او آن‌ماری تاج را به یونان برد و حالا این تاج در جعبه جواهرات خاندان سلطنتی یونان جا خوش کرده‌است.

انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار