دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۴۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن ایران از تفاهم نامه همکاری وقرارداد برای استفاده نسل جدید موتورهای ملی دوگانه سوز به منظور استفاده درصنعت ریلی کشور خبر داد.

به گزارش آوای خزر، سعید رسولی درحاشیه آزمایش نهایی تولید موتورهای دوگانه سوزملی در شهرستان آمل اظهار داشت: با قراردادی که شرکت راه آهن درشهرستان آمل بسته ومبادله شد، شرکت راه آهن برای عدم واردات موتورهای دوگانه سوز به عنوان یک مشتری ثابت و پروپاقرص تولیدات داخلی خواهد بود.

وی افزود: پیش از این نیز موتور ملی لوکوموتیوهای صنعت ریلی کشور به تعداد محدودی در آمل نوسازی شده بود.

رونق تولید در صنعت ریلی کشور

مدیرعامل شرکت راه آهن ایران همچنین به گام‌های مهم این شرکت برای خودکفایی در صنعت ریلی به عنوان رویکرد مهم سال جهش تولید بیان کرد و گفت: در سال‌های گذشته ایران درصنعت ریلی در حدزه ناوگان لوکوموتیو، واگن‌های باری و مسافری، زیرساخت‌ها وتجهیزات به عنوان یک مصرف کننده صرف بود.

رسولی، با اشاره به اینکه هم اکنون بخش زیادی از این قطعات وتجهیزات اکنون در کشور تولید می‌شود، ادامه داد: البته برخی از شرکت‌های تعمیر و نگهدارنده حوزه صنعت ریلی اطلاعی از تولید قطعات جدید در کشور نداشتند و به همین دلیل وارد کننده قطعات ریلی از خارج کشور بودند.

قطعات تولیدی و وارداتی در سامانه راه آهن

مدیرعامل شرکت راه آهن ایران به یکی از اقدام‌های اساسی این شرکت در سال جهش تولید با عنوان سامانه جامع رونق وجهش تولید در صنعت ریلی اشاره کرد و گفت: این سایت اکنون در دوبخش در دسترس هم تولید کنندگان وهم مردم هست که حدود ۴ هزار قطعه تولید داخل با مشخصات فنی، آدرس ونام تولیدکننده درسایت جامع بارگذاری شده است.

رسولی ادامه داد: دربخش دوم در این سامانه که توضیحات آن هم بیان شده که ایران در بخش صنعت ریلی همچنان وارد کننده قطعات وتجهیزات خارج از کشور هست به ریز بیان شده و از تولیدکنندگان داخلی نیز خواسته شده در راستای طرح جهاد خودکفایی با تولید این قطعات کشور را در این بخش بی نیاز کنیم./مهر

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار