دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۴۵۸۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰
تحلیلگر سیاسی عراقی اعلام کرد که مقاومت ملت های عربی در برابر عادی سازی روابط، برگ برنده ای است که باید از آن حمایت شود.

به گزارش آوای خزر، در حالی تریبون های رسانه ای وابسته به محور شر و در رأس آنها رژیم صهیونیستی تلاش دارند این طور القاء کنند که قاطبه کشورهای عربی به دنبال عادی سازی روابط با تل آویو هستند، ملت های عربی بارها با برگزاری تظاهرات و به راه انداختن کمپین های مختلف مخالفت خود را با این اقدامات نشان داده اند.

آنها اعلام کرده اند که در پازل حکام سرسپرده و مزدور عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بازی نخواهند کرد و هرگز این روند را نمی پذیرند.

رژیم صهیونیستی و آمریکا نیز با تقسیم نقش میان خود می کوشند با بازی اعطای وام های کلان و تحریم کشورهای عربی، آنها را به سمت عادی سازی سوق دهند.

«علی فاهم» کارشناس و تحلیلگر عراقی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مخالفت برخی کشورهای عربی مانند کویت، قطر، تونس، الجزایر و… با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: متأسفانه کار جهان عرب به جایی رسیده است که ما باید به دنبال کشورهای مخالف عادی سازی روابط و علت مخالفت آنها با دوستی با یک رژیم اشغالگر بگردیم. این در حالی است که تا دهه هفتاد میلادی، موضع گیری کشورهای عربی علیه عادی سازی روابط بود و ما این مسأله را در واکنش این کشورها علیه امضای معاهده کمپ دیوید و انزوای مصر از جهان عرب دیدیم اما در سال ۲۰۲۰ شاهد استقبال کشورهای عربی از توافقنامه سازش میان امارات، بحرین و رژیم صهیونیستی هستیم.

ملت های عربی، برگ برنده ای برای اعمال فشار بر رژیم های مزدور عربی با هدف ممانعت از حرکت در مسیر نقشه های آمریکا به شمار می روند. ما روی این ملت ها حساب باز می کنیم اما باید از آنها حمایت کرده و آنها را یاری کنیم ملت های عربی، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را یک اقدام خیانتکارانه علیه آرمان فلسطین می دانند به همین دلیل به حکام خود برای ممانعت از ورود به این روند فشار می آورند. برخی از این کشورها مانند کویت شدیداً از سوی آمریکا و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای ورود به این روند تحت فشار قرار دارند.

این تحلیلگر عراقی در خصوص نقش ملت های آزادی خواه عربی در برابر روند عادی سازی روابط بیان کرد: واضح و مشخص است که شعله مقاومت همچنان در درون ملت های عربی روشن است. آنها با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالف هستند؛ این در حالی است که تریبون های رسانه ای قدرتمندی، برای مهیا کردن مسیر عادی سازی روابط با تل آویو تبلیغ می کنند. ما شاهد یک جنگ نرم وسیع برای منحرف کردن آراء و افکار ملت های عربی در قبال عادی سازی روابط هستیم.

این ملت ها در عین حال، برگ برنده ای برای اعمال فشار بر رژیم های مزدور عربی با هدف ممانعت از حرکت در مسیر نقشه های آمریکا به شمار می روند. ما روی این ملت ها حساب باز می کنیم اما باید از آنها حمایت کرده و آنها را یاری کنیم؛ ملت هایی که آخرین سد در برابر جریان حامیان عادی سازی روابط محسوب می شوند.

علی فاهم در خصوص اینکه رژیم صهیونیستی از باج دادن های مالی به برخی کشورهای فقیر عربی برای کشاندن آنها به سمت عادی سازی روابط استفاده می کند، گفت: باید بگوییم که هیچ کشور عربی نیست که فقیر باشد بلکه تمام کشورهای عربی دارای ثروت های هنگفت طبیعی هستند اما سوء مدیریت این منابع در کنار وجود فساد، جنگ ها و حضور عناصر مزدور سرسپرده آمریکا در مناصب قدرت باعث شده که این کشورها فقیر شوند.

آمریکا و اسرائیل با اعمال فشار بر کشورهایی که در منطقه از مشکلات اقتصادی رنج می برند تلاش می کنند از سیاست چماق و هویج بهره ببرند. صهیونیستها بعد از به بند کشیدن این کشورها از طریق وام ها و بهره های کلانی که توانایی پرداختشان را ندارند، بر تصمیم گیری های این کشورها سیطره پیدا می کنند این مسأله معروف است که صهیونیستها کنترل جریان مالی و پولی جهان را از طریق به دست گرفتن کنترل بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در اختیار دارند. آنها از این پولها به نفع رژیم صهیونیستی استفاده می کنند.

به همین دلیل از ابزار وام و سود آن برای تسلط بر تصمیم گیری های کلان کشورهای بزرگ بهره می برند. تاریخ نشان می دهد که خانواده های یهودی مانند روچیلد و راکفلر به صورت آشکار در این مسیر گام برداشته اند.

آنها با اعمال فشار بر کشورهایی که در منطقه از مشکلات اقتصادی رنج می برند تلاش می کنند از سیاست چماق و هویج بهره ببرند. صهیونیستها بعد از به بند کشیدن این کشورها از طریق وام ها و بهره های کلانی که توانایی پرداختشان را ندارند، بر تصمیم گیری این کشورها سیطره پیدا می کنند.

بعد از آن، درخواست ها برای عادی سازی روابط افزایش می یابد و آمریکا نیز از سلاح خود یعنی تحریم های اقتصادی در این مسیر سوء استفاده می کند. در نهایت نیز گفته می شود که اگر عادی سازی انجام شود این تحریم ها برداشته می شود./ فاطمه صالحی

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: