دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۴۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
بر اساس گفته‌های مورخان و رسانه‌های آمریکایی، سه تن از روسای جمهور آمریکا تا کنون بر اثر ابتلا به بیماری جانشان را از دست داده‌اند، یکی از آنها در زمان ریاست جمهوری شدیدا بیمار و فلج شد و چهار تن دیگر با ترور کشته شدند.

به گزارش آوای خزر، به دنبال انتقال دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به یک بیمارستان نظامی در واشنگتن دی‌سی در اثر ابتلا به ویروس کرونا و رسانه‌ای شدن بروز مشکل تنفسی او، برخی رسانه‌ها و مقام‌های آمریکایی درباره احتمال مرگ او ابراز نگرانی کردند.

گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت دونالد ترامپ ۷۴ ساله بعد از ابتلا به کرونا، ما را بر آن داشت که گزارشی کوتاه درباره سابقه مرگ روسای جمهور آمریکا در زمان حضورشان در منصب ریاست جمهوری منتشر کنیم.

بنا بر گزارش‌های مورخان و رسانه‌ها، تا به امروز هفت تن از روسای جمهور آمریکا در زمان حضورشان در منصب ریاست جانشان را از دست داده‌اند که علت مرگ سه تن از آنها بیماری بوده و چهار تن دیگر ترور شده‌اند.

ویلیام هنری هریسون

«ویلیام هنری هریسون» نهمین رئیس‌جمهور تاریخ ایالات متحده تنها یک ماه در این منصب بود که بر اثر بیماری جان داد و دوره او تبدیل به کوتاه‌ترین دوره ریاست جمهوری در تاریخ این کشور شد. او از چهارم مارس ۱۸۴۱ تا چهارم آوریل ۱۸۴۱ رئیس‌جمهور بود. 

به گفته مورخان، هریسون بعد از ایراد یک سخنرانی طولانی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در هوای سرد و بارانی به ذات الریه مبتلا شد و یک ماه بعد درگذشت.

زکری تیلور

«زکری تیلور» دوازدهمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، یکی دیگر از روسای جمهور این کشور بوده که بر اثر بیماری حین حضورش در منصب ریاست جمهوری جان داد. تیلور که از چهارم مارس ۱۸۴۹ رئیس‌جمهور آمریکا شد، بیماری وبا در تاریخ نهم جولای ۱۸۵۰ جانش را گرفت.

«وارن جی. هاردینگ» که از چهار مارس ۱۹۲۱ تا ۲ آگوست ۱۹۲۳ رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بود، نتوانست دوره ریاست جمهوری خود را به پایان ببرد و سکته قلبی عامل مرگش شد. او بیست و نهمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بود. 

وارن جی. هاردینگ

«وودرو ویلسون» بیست و هشتمین رئیس‌جمهور تاریخ ایالات متحده آمریکا یکی دیگر از روسای جمهور این کشور بوده که در زمان حضورش در منصب به بیماری مبتلا شد.

بنا بر گزارش رسانه‌های آمریکایی و مورخان، ویلسون سال ۱۹۱۹ در زمان سکانداری ریاست جمهوری به یک بیماری مبتلا و فلج شد اما دوره ریاست‌جمهوری را پایان داد و سال ۱۹۲۴ (سه سال بعد از پایان دوره ریاست جمهوری) درگذشت.

در تاریخ ایالات متحده آمریکا، سابقه ترور روسای جمهور این کشور در زمان ریاست جمهوری آنها هم وجود دارد. طبق گزارش‌ مورخان، ۴ رئیس‌جمهور این کشور بر اثر ترور کشته شده‌اند.

«آبراهام لینکلن» شانزدهمین رئیس‌جمهور آمریکا ، ۱۵ آوریل ۱۸۶۵ بعد از پایان جنگ داخلی این کشور توسط یکی از حامیان ایالت‌های جنوبی و شکست خورده در جنگ داخلی این کشور ترور شد. آبراهام لینکلن از چهارم مارس ۱۸۶۱ تا زمان ترورش (۱۵ آوریل ۱۸۶۵) رئیس‌جمهور ایالات متحده بود.


«جیمز آبرام گارفیلد» بیستمین رئیس‌جمهور تاریخ ایالات متحده آمریکا دومین رئیس‌جمهوری بوده که در نتیجه ترور نتوانست دوره ریاست جمهوری را به پایان برساند.

گارفیلد که چهارم مارس ۱۸۸۱ ریاست جمهوری خودش را آغاز کرد، دوم جولای همان سال هدف تیراندازی یک جوان معترض قرار گرفت و خونریزی داخلی ناشی از تیراندازی، سرانجام ۱۹ سپتامبر ۱۸۸۱ جانش را گرفت.

«ویلیام مک‌کینلی» بیست و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا هم سرنوشت مشابهی با لینکلن و گارفیلد داشت. او از چهارم مارس ۱۸۹۷ تا ۱۴ سپتامبر ۱۹۰۱ (زمان مرگش) رئیس‌جمهور بود. بیست و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا ششم سپتامبر ۱۹۰۱ هدف تیراندازی یک معترض قرار گرفته بود.

«جان اف کندی» یکی دیگر از روسای جمهور آمریکاست که در زمان حضورش در منصب هدف ترور قرار گرفت و کشته شد. سی و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا، ۲۰ ژانویه ۱۹۶۱ منصب ریاست جمهوری را در اختیار گرفت اما ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ هدف تیراندازی قرار گرفت.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار