آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران درباره توزیع پیک نوروزی پس از تعطیلات نوروز توضیحاتی ارائه کرد و گفت: این کتابچه ها بصورت رایگان توزیع شده و اگر پیش از نوروز پولی دریافت شده است، بازگشت داده می‌شود.
عسکری نیکزاد صبح امروز در گفتگو با خبرنگار آوای خزر در ساری در پاسخ به اینکه ماجرای پیک نوروزی که قبل از عید نوروز چاپ شده و اکنون در مدارس توزیع می‌شود، چیست؟ اظهار داشت: در سه سال متوالی، ساختار محتوای آموزشی از حالت سنتی خارج و متناسب با نیازهای جامعه و در راستای رسیدن به اهداف سند تحول بنیادین و به ویژه سند برنامه درسی ملی طراحی و تدوین شده است.

وی افزود: با این هدف، محتوا از حالت حافظه محوری و تاکید بر سوالات همگرا به سمت مهارت آموزی و سوالات واگرا با تاکید بر مهارتهای خواندن، نوشتن، حل مسئله و مهارتهای چندگانه تغییر یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: به عبارت دیگر با توجه به اهدافی همچون پرورش تفکر خلاق، آشنایی با مسائل بومی و محلی، تاکید بر هویت ملی و محلی و در نهایت افزایش مسئولیت پذیری، محتوی آموزشی (پیک نوروزی) تهیه و تولید شد، لذا با این توضیح میتوان گفت که محتوای تولیدی دقیقا با اهداف و انتظارات وزارتخانه همسو بوده است.

نیکزاد ادامه داد: از آنجایی که محتوای تلفیقی آموزشی ایام نوروز، قبل از اعلام ممنوعیت تولید پیک نوروزی از سوی وزارتخانه با تلاش و همکاری بیش از 30 نفر از آموزگاران زبده و کارشناسان خبره، طراحی و چاپ و در انبار اداره‌کل بسته بندی و آماده توزیع بوده است، لذا تصمیم گرفتیم جهت جلوگیری از ایجاد دوگانگی و استرس در خانواده‌ها و دانش آموزان این محتوا را قبل از سال جدید توزیع نکنیم.

وی اظهار داشت: پس از پایان تعطیلات نوروزی این محتوا نه به عنوان تکلیف اضافی و اجباری بلکه به عنوان یک بسته آموزش جهت تعمیق یادگیری و غنای برنامه درسی در فرایند آموزش، به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: در این فرآیند حدود 40 درصد از خانواده ها وجه مربوط به هزینه محتوای تلفیقی (پیک نوروزی ) را پرداخت کرده بودند و مابقی به دلیل اطلاع رسانی رسانه‌ها از پرداخت آن امتناع کردند.

نیکزاد افزود: بخشی از وجوه دریافتی توسط مدیران مدارس عودت داده شده است و مابقی هم برگشت داده خواهد شد.


عسکري نیکزاد

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران


انتهای پیام/ 1000

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر