دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۷۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

به گزارش آوای خزر، به نقل از آی ای، محققان در مطالعه‌ای که برای اولین بار در نوع خود انجام شده و در مجله Biology Letters منتشر شده است، نوشته‌اند: حیوانات کاملاً غیر اهلی مانند کانگوروها می‌توانند با انسان‌ها ارتباط برقرار کنند و این تصور را که تنها حیوانات اهلی مانند سگ، بز یا اسب قادر به انجام این کار هستند، کنار زده‌اند.

تحقیقات جدید روی کانگوروها در سه مکان در سراسر استرالیا انجام شد. بر اساس اعلام سایت رسمی دانشگاه "روهمپتون"(Roehampton) که در این مطالعه با دانشگاه "سیدنی" همکاری کرده است، این مطالعه نشان داد که کانگوروها وقتی که می‌خواهند به غذایی که در یک جعبه بسته قرار دارد، دسترسی پیدا کنند، چگونه به انسان نگاه می‌کنند.

کانگوروها به جای اینکه بخواهند خودشان جعبه را باز کنند، سعی کردند با خیره شدن و نگاه به انسان‌ها، به نوعی از انسان‌ها بخواهند این کار را برایشان انجام دهد؛ رفتاری که معمولاً از حیوانات اهلی انتظار می‌رود.

در 11 کانگوروی بررسی شده، 10 تای آنها به طور فعال به کسی نگاه می‌کردند که غذا را در جعبه قرار داده بود و این فرض را داشتند که خود او قرار است جعبه را باز کند. در 9 کانگورو از این 11 کانگورو نیز تغییرات چشمگیر و معناداری در نوع نگاه به جعبه و شخص حاضر دیده شد که نشان دهنده تفاوت نوع ارتباط با نگاه متفاوت به جعبه و انسان است.

ویدئو | دعوای دیدنی دو کانگورو در یک رستوران

"آلن مک الیگوت" از دانشگاه "روهمپتون" و نویسنده اصلی این مطالعه قبلا نیز یک تحقیق انجام داده بود که رفتار بزها را با انسان مرتبط می ‌کرد.

کانگوروها دقیقاً مانند بزها و سگ‌ها حیواناتی اجتماعی هستند و آخرین تحقیقات "مک الیگوت" نشان می‌دهد که آنها نیز می‌توانند رفتارهای اجتماعی را برای تنظیم نحوه تعامل با انسان‌ها سازگار کنند.

"مک الیگوت" گفت: ما از طریق این مطالعه توانستیم ببینیم که ارتباط بین حیوانات قابل یادگیری است و اینکه رفتار خیره شدن به انسان برای دسترسی به غذا به اهلی‌سازی ارتباطی ندارد. در حقیقت، کانگوروها الگوی رفتاری کاملاً مشابهی را نشان می‌دهند که قبلا در آزمایش مشابه در سگ‌ها، اسب ها و حتی بزها دیده‌ایم.

وی افزود: تحقیقات ما نشان می‌دهد که پتانسیل ارتباط حیوانات با انسان دست کم گرفته شده است و مطالعه ما نشان دهنده یک پیشرفت هیجان انگیز در این زمینه است. کانگوروها اولین کیسه دارانی هستند که به این روش مورد مطالعه قرار می‌یرند و نتایج مثبت در این مطالعه منجر به تحقیقات شناختی بیشتری از گونه‌های دیگر خواهد شد.

همه می دانند که کانگوروها نه تنها در استرالیا، بلکه در سطح جهانی مورد توجه قرار دارند. اکنون دریافته ‌ایم که اگر ما غذای آنها را در جعبه بگذاریم، آنها برای برقراری ارتباط با ما به چشمان ما خیره می‌شوند و در واقع با نگاه خود از ما می‌خواهند که در جعبه را باز کنیم. شاید این اتفاق، نظرها درباره کانگوروها را تغییر دهد.

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟