آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
رئیس پلیس فتای
رئیس پلیس فتای مازندران از شناسایی و دستگیری دو متهم به کلاهبرداری اینترنتی با استفاده از کانال تلگرامی صیغه یاب در سطح استان خبر داد.
هشدار پلیس فتای مازندران به کلاهبرداری کانال های تلگرامی صیغه یاب


 

به گزارش آوای خزر، سرهنگ  حسن محمدنژاد  با اعلام این خبر، گفت: یکی از شهروندان با ارائه مرجوعه قضائی به پليس فتا اعلام کرد، با عضویت در کانال تلگرامي صيغه يابي و پرداخت 50 هزار ریال برای خرید نرم افزار از طریق درگاه جعلی بانکی که در کانال بوده از وی 430 میلیون ریال کلاهبرداری شده است.

رئیس پلیس فتای مازندران، افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات از مالباخته و اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی موفق شدند، متهم به کلاهبرداری اینترنتی اهل و ساکن یکی از شهرستان های جنوب کشور را شناسایی کنند و با هماهنگی قضائی این فرد را در آن شهرستان دستگیر کنند.

سرهنگ محمدنژاد، اظهار داشت: متهم در تحقيقات پلیس ضمن اقرار به بزه انتسابي عنوان داشت از طريق شبکه اجتماعی تلگرام با شخصي با آي دي مشخص آشنا شدم و به من پيشنهاد پولشوئي از حساب اشخاصي که هک کرده را داده و من نيز با استفاده از اطلاعات حساب بانکي که برام ارسال مي کرد اقدام به انتقال وجوه می کردم .

رئیس پلیس فتای استان مازندران، خاطر نشان کرد: کارآگاهان پلیس فتا در ادامه تحقیقات با شناسایی همدست متهم این فرد را دستگیر کردند و در بازرسی از منزل وي تعدادي سيم کارت، گوشي تلفن همراه و سيستم رايانه اي کشف شد.

سرهنگ محمدنژاد، افزود: متهم در تحقيقات پلیس ضمن اقرار به بزه انتسابي عنوان داشت؛ از اواخر تابستان سال جاري با طراحي نرم افزار هاي صيغه ياب، ماهواره جيبي و ايجاد درگاه جعلي بانکی بر روي آن ها و انتشار آن در گروه ها و کانال هاي تلگرامي اقدام به اخذ اطلاعات حساب بانکي اشخاص و سپس کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب آنان می کردم .

رئیس پلیس فتای استان مازندران، با اشاره به شناسایی و کشف اطلاعات حساب بانکی بیش از یک هزار و 769 شهروند از سیستم های رایانه ای که این افراد از آنان کلاهبرداری یا قصد کلاهبرداری داشته اند به شهروندان هشدار داد: از عضویت در کانال های تلگرامی صیغه یاب ، ماهواره جیبی و ..... جدا خودداری کنند تا در دام افراد شیاد و کلاهبردار قرار نگیرند.

انتهای پیام/1000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار