دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۳۱۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳
در حال حاضر بیش از ۱۴ میلیون بیمه شده تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند که از این تعداد بیش از ۱۰ میلیون نفر بیمه شده اجباری هستند.

چند میلیون ایرانی بیمه تامین اجتماعی هستند؟

به گزارش آوای خزر، بر اساس اعلام سازمان تأمین اجتماعی، ۴۴ میلیون و ۴۷۲ هزار نفر در کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند و از خدمات این سازمان استفاده می‌کنند همچنین بیمه شدگان اصلی سازمان تأمین اجتماعی نیز ۱۴ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۷۵۷ نفر را شامل می‌شوند.

بیمه شدگان اصلی سازمان در گروه‌های اجباری، اختیاری، حرف و مشاغل آزاد، رانندگان، بافندگان، کارگران ساختمانی، کارفرمایان صنفی، باربران، خادمین مساجد، زنبورداران، بیمه شدگان خاص و توافقی تحت پوشش قرار گرفته و از خدمات مختلف بهره مند می‌شوند.

بیش از ۷۰۸ هزار بیمه شده اختیاری تحت پوشش تأمین اجتماعی

نتایج آمارهای مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی نشان می‌دهد تعداد بیمه شدگان اجباری سازمان تأمین اجتماعی در بهمن ماه سال گذشته ۱۰ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۷۹۲ نفر بوده که نسبت به اسفند ماه سال ۹۸، ۲.۳ درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد بیمه پردازان اختیاری ۷۰۸ هزار و ۶۵۶ نفر، بیمه شدگان در حرف و مشاغل آزاد یک میلیون و ۱۷۱ هزار و ۳۵۷ نفر، رانندگان ۸۸۶ هزار و ۸۳۸ نفر، بافندگان ۲۷۴ هزار و ۱۷۹ نفر، کارگران ساختمانی ۸۳۳ هزار و ۴۵۳ نفر، کارفرمایان صنفی ۱۴۰ هزار و ۷۲ نفر، باربران ۴۲ هزار و ۸۵۱ نفر، خادمین مساجد ۲۸ هزار و ۷۲۶ نفر و زنبورداران سه هزار و ۲۲ نفر بوده است.

همچنین افرادی که بیمه توافقی داشتند نیز ۱۷۳ هزار و ۷۱۱ نفر را شامل می‌شود و بیمه شدگان خاص نیز تعدادشان به ۴ میلیون و ۸۹ هزار و ۱۵۴ نفر رسیده است. در مجموع تعداد کل بیمه شدگان سازمان در سال گذشته ۱۴ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۷۵۷ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل تر ۱.۹ درصد افزایش داشته است.

تعداد کارگاه‌های تحت پوشش تأمین اجتماعی

تعداد کل کارگاه‌های تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۴۶ کارگاه بوده است که در بهمن ماه سال گذشته ۲ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۷۰۹ کارگاه فقط حق بیمه، ۷ میلیون و ۶۸۲ هزار و ۳۸۷ کارگاه لیست و حق بیمه و یک میلیون و ۹۲۵ هزار و ۵۷۵ کارگاه نیز فقط لیست بیمه رد کرده‌اند و تعداد بیمه پردازان این کارگاه‌ها ۱۲ میلیون و۳۸۰ هزار و ۶۷۱ نفر می‌باشد که نسبت به اسفند ۹۸ تعداد بیمه پردازان ۲.۹ درصد رشد داشته است.

چند میلیون ایرانی بیمه تامین اجتماعی هستند؟
 
تعداد بیمه شدگان در استان‌های مختلف

اداره کل شرق تهران بزرگ با یک میلیون و ۳۳۹ هزار و ۶۲۰ نفر، اداره کل غرب تهران بزرگ با یک میلیون و ۳۱۶ هزار و ۲۳۴ نفر، اصفهان با یک میلیون و ۱۵۳ هزار و ۲۱۸ نفر، خراسان رضوی با ۹۱۶ هزار و ۳۸ نفر، خوزستان با ۸۶۸ هزار و ۵۱۹ نفر و آذربایجان شرقی با ۶۹۲ هزار و ۴۴۰ نفر، بیشترین تعداد بیمه شدگان را در کشور تحت پوشش دارند.

همچنین بر اساس آمار سازمان تأمین اجتماعی؛ استان‌های کهکیلویه و بویراحمد با ۹۸ هزار و ۵۷۸ بیمه شده، ایلام با ۹۹ هزار و ۲۷۱ بیمه شده، خراسان شمالی با ۱۰۴ هزار و ۲۹ بیمه شده، خراسان جنوبی با ۱۲۲ هزار و ۴۷۱ بیمه شده، چهارمحال و بختیاری با ۱۵۱ هزار و ۶۱ بیمه شده، استان سمنان با ۱۶۷ هزار و ۹۹۴ بیمه شده، لرستان با ۲۲۲ هزار و ۱۷۹ بیمه شده و همدان با ۲۴۵ هزار و ۱۲۷ بیمه شده دارای کمترین تعداد بیمه شدگان در میان استان‌های کشور هستند.

چند میلیون ایرانی بیمه تامین اجتماعی هستند؟
انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟