دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۳۴۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۶

به گزارش آوای خزر، شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل زمستان ١٣٩٩ به عدد ٩٠٢,٠ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (٨٥٠,١)، ٦.١ درصد افزایش داشته است.

کاهش تورم نقطه به نقطه کل گروه‌های اجرایی

تورم نقطه به نقطه زمستان ١٣٩٩ معادل ٩٧,٢ درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١٠١,٦)، ٤.٤ واحد درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم نقطه به نقطه زمستان در مقایسه با تورم نقطه به نقطه پاییز به معنای کاهش قیمت ها در این فصل نیست بلکه نشان دهنده کاهش رشد قیمت‌ها(تورم) می باشد.

در بین تمامی گروه‌های اجرایی، گروه «سنگ» با ١٣٩,٩ درصد بیشترین و گروه «خدمات»   با ٤٠.٣ درصد کمترین تورم نقطه به نقطه را به خود اختصاص داده اند.

افزایش تورم سالانه کل گروه‌های اجرایی

تورم چهارفصل منتهی به زمستان سال ١٣٩٩ (تورم سالانه) معادل ٧٦,٤ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٥٩,٦) ١٦.٨ واحد درصد افزایش داشته است.

بیشترین نرخ تورم شاخص کل در یک سال گذشته با ٧٦,٤ درصد در فصل زمستان و کمترین نرخ تورم سالانه با ٢٩.٣ درصد در فصل بهار روی داده است.

در بین گروه‌های اجرایی نیز بیشترین نرخ تورم در این دوره مربوط به گروه اجرایی «آهن آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده» با ١١٩,٦ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم با ٣٥.٢ درصد افزایش متعلق به گروه «خدمات» بوده است.

کاهش تورم فصلی کل گروه‌های اجرایی

تورم فصلی زمستان ١٣٩٩ معادل ٦,١ درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٢١,٦) ١٥.٥ واحد درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم فصلی زمستان در مقایسه با تورم فصلی پاییز به معنای کاهش قیمت ها در این فصل نیست بلکه نشان دهنده کاهش رشد قیمت‌ها(تورم) می باشد.

بیشترین تورم فصلی در طول یک سال گذشته مربوط به فصل تابستان٩٩ معادل ٣٠,٣ درصد و کمترین تورم فصلی شاخص کل مربوط به زمستان ١٣٩٩ با ٦.١ درصد بوده است.

در همین فصل در بین گروه‌های اجرایی، بیشترین درصد تغییر فصلی مربوط به گروه اجرایی «شیشه» با ٢٨,١ درصد افزایش و کمترین درصد تغییر نیز مربوط به گروه اجرایی «خدمات» با ٠.٢ درصد افزایش بوده است.

 

 مصالح ساختمانی در سال ۹۹ چقدر گران شد؟ + جدول

 مصالح ساختمانی در سال ۹۹ چقدر گران شد؟ + جدول

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟