دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۵۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۷
سعید جلیلی از نامزدهای ریاست جمهوری درباره نقد سخنان نامزدها گفت: اگر  جمهوریت و انتخابات پرشور و مشارکت حداکثری  صحبت می کنیم باید مردم ما بدانند اولویت ها چیست.

به گزارش آوای خزر، سعید جلیلی از نامزدهای ریاست جمهوری درباره نقد سخنان نامزدها گفت:

یکی از مشکلاتی که در کشور پیش نمی رود فرهنگ سیاسی است. این اظهاراتی که دوستان مطرح می کنند تعارفات است در  واقع این تعارفات باعث می شود کار پیش نمی رود. رئیس جمهور کسی است که ماشین دولت را کار بیندازد  در واقع باید گفت این نوع مناظره و پاسخگویی آیا می تواند به مردم کمک کند غرض از این جلسه این است که مردم بتوانند انتخاب کنند. بسیاری از موضوعاتی که مورد توجه مردم است در صحبت های کاندیدا مطرح نمی شود در مورد روستا کسی از من سوالی از نپرسیده است در مورد زنان که ۵۰ درصد جمعیت کشور هستند در مورد جوانان و ورزش و غیره هم همینطور. این صحبت های دوستان نامزدها به مردم کمک نمی کند.

 نامزدها مجبوراً از فرصت سه یا پنج دقیقه‌ای خود استفاده کنند ولی این کمکی به مردم نمی‌کند. برای دستیابی به جهش کشور ما باید اولویت‌های خود را بدانیم. اینکه من برای مناظره دعوت کرده‌ام، برای این است که مردم بتوانند بهتر انتخاب کنند. خواهش من از نامزدها این است که اگر موافق هستند مناظره بعدی این شکلی نباشد. نمی‌خواهیم که تست هوش بگیریم. همه باید نظرات خود را درباره مسائل کشور بگویند و بحث کنند.

اگر  جمهوریت و انتخابات پرشور و مشارکت حداکثری  صحبت می کنیم باید مردم ما بدانند اولویت ها چیست و نامزدها در مورد این اولویت ها حرف بزنند نباید حرف های پراکنده زد. رئیس جمهور باید کسی باشد  که با اقتدار دولت آینده را اداره کند . اگر می خواهیم اداره حداقلی نباشد رئیسی جمهور باید بگوید برای دستگاه ها چه ماموریتی و چه وظایفی را تعریف کنیم و مردم از رئیس جمهور پاسخگویی بخواهند.

 انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار