دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۵۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
بخشنامه «سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی‌های حرفه‌ای معلمان»
از سوی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، بخشنامه «سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی‌های حرفه‌ای معلمان»، جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها، ابلاغ شد.
به گزارش آوای خزر، مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در ارتباط با برنامه سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی حرفه‌ای منابع انسانی (معلمان)، بخشنامه «سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی‌های حرفه‌ای معلمان»، از سوی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع، جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها، ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، این بخشنامه در سه بخش سنجش صلاحیت، توسعه شایستگی و ارزیابی از شایستگی حرفه‌ای منابع انسانی (معلمان) و نحوه سنجش صلاحیت، ابلاغ شده است.

بر این اساس، گروه مشمول بخش سنجش صلاحیت، نیرو‌های «خرید خدمات آموزشی» هستند که براساس بند «ج» ماده ۲-۳ شیوه نامه شماره ۲۶۵/۱۴۰، موردسنجش صلاحیت عمومی، تخصصی و حرفه‌ای قرار خواهند گرفت.

همچنین برای توسعه شایستگی و ارزیابی از شایستگی‌های حرفه‌ای معلمان، در ادامه روند جاری، برای بخش «توسعه دانشی»، دوره‌های ضمن خدمت پیش بینی شده و ادامه خواهد یافت و کلیه مشمولان، مختار هستند در دوره‌های مذکور شرکت و در صورت موفقیت در دوره ها، گواهی ضمن خدمت دریافت کنند.

بر اساس این بخشنامه، «نحوه سنجش صلاحیت عمومی و تخصصی» از طریق فرم‌های موجود در پروفایل مشمولان و ارزیابی آن از طریق سامانه Ltms انجام می‌شود.

«سنجش دانش صلاحیت حرفه ای» نیز از طریق آزمون جامع الکترونیکی، در تاریخ ۷/۴/۱۴۰۰ از طریق سامانه مذکور برگزار خواهد شد و هر یک از گروه‌های مشمول، به شرح زیر در آزمون اختصاصی گروه خود شرکت خواهند کرد:

۱-محتوای آزمون مربوط به ۱۳ گروه: «معاونان دوره ابتدایی، آموزگاران شش پایه، دبیران دوره متوسطه اول، دبیران دوره متوسطه دوم، هنرآموزان، معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت» در قسمت ارزیابی شایستگی «سنجش صلاحیت» سامانه Ltms تعریف شده است که همکاران براساس پست موردتصدی، محتوای مرتبط را مشاهده خواهند نمود و می‌بایست در آن بخش ثبت نام نموده تا امکان شرکت در آزمون در تاریخ مقرر برای آن‌ها فراهم شود.

آزمون آموزگاران دوره ابتدایی به تفکیک پایه انجام می‌شود. درضمن برخی از همکارانی که در واحد آموزشی دارای دو یا چند سمت هستند، می‌بایست در آزمونی شرکت نمایند که بیشترین ساعت کار، در ابلاغ آن‌ها ثبت شده باشد. آموزگاران کلاس‌های چندپایه در آزمون یکی از پایه‌ها به انتخاب خودشان شرکت خواهند کرد.
در ضمن آزمون شامل گروه مربیان پرورشی نیست.

۲- شرکت همکاران در آزمون فقط از طریق گوشی موبایل امکان پذیر است. بنابراین؛ توجه به موارد زیر مورد تأکیداست:

تعداد سؤالات آزمون ۴۰ سئوال می‌باشد و هر همکار فقط ۴۰ دقیقه فرصت برای پاسخ گویی به سؤالات خواهد داشت.

بازه زمانی برای پاسخ گویی از ساعت ۱۵ الی ۱۶ روز آزمون است و همکاران دراین بازه زمانی فقط ۴۰ دقیقه فرصت پاسخ گویی دارد.

تعداد سئوالات در هر صفحه محدود است و همکاران در صورت ورود به صفحه بعد، امکان بازگشت به صفحه قبل را نخواهند داشت و ضروری است به سئوالات با دقت پاسخ دهند تا نیاز به برگشت به صفحه قبل نباشد.

۳- نیرو‌های خریدخدمات آموزشی که حدنصاب نمره (۱۸۰ امتیاز) را کسب نمایند، امکان تمدید قرارداد برای سال آتی را خواهند داشت و افرادی که نمره کمتر از ۱۸۰ امتیاز را کسب نمایند با صلاح­دید استان، یک نوبت دیگر فرصت شرکت در آزمون را خواهند داشت.

انتهای پیام/۱۰۰۵
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها