دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۵۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۸
تیم ملی والیبال در یازدهمین بازی لیگ ملتها، ششمین باخت را در برابر برزیل کسب کرد.

به گزارش آوای خزر، تیم ملی والیبال دومین شب هفته چهارم لیگ ملتها، بازنده سربلند مقابل برزیل بود. تیم ملی در یازدهمین بازی لیگ ملتها بعداز باخت مقابل استرالیا، حریف آسیایی اش، امشب خیلی متفاوت بازی کرد. منطقی و بدون استرس.
ولادیمیر آلکنو مسابقه را با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، علی اصغر مجرد، صابر کاظمی و آرمان صالحی شروع کرد.

ست اول ؛ایران ۱۹- برزیل۲۵
هر  دو تیم بازی را بسیار نزدیک آغاز کردند، اما این برزیلی ها بودند که امتیاز ۸ را زودتر کسب کردند تا در امتیاز ۸ - ۶ به سود آنها، بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند، اما برزیلی ها کم کم جلو افتادند و از امتیاز ۱۴-۱۰ اختلاف را بیشتر کردند و حتی درامتیاز  ۱۶-۱۰، اختلاف ۶ تایی شد. هر چند بازیکنان آلکنو بهتر از دو بازی قبل مقابل زردپوشان بازی کردند اما باز هم دریافت مشکل اصلی آنها بود، برعکس برزیلی ها که با سرویس، دریافت خوب و دفاع  روی تور، به سختی امتیاز به ایرانی ها  می دادند. با اینکه دو تعویضه جواد کریمی و بردیا سعادت اختلاف امتیاز را کردم، اما در نهایت برزیل با امتیاز ۲۵-۱۹ ست اول را برد.

ست دوم؛ایران ۲۵- برزیل۲۳
ایران ست دوم خیلی بهتر و روان تر از ست اول کار کرد. از همان اول پیش افتاد و با  امتیاز ۸ - ۵ به سود ایران وقت استراحت فنی اول داده شد، اما برزیلی ها در امتیاز ۱۰ خودشان را به ایران رساندند. شاگردان آلکنو، این بار اما هم بهتر دفاع روی تور داشتند و هم بهتر دریافت ها را به سعید معروف رساندند و توپ ها را در زمین برزیلی ها می خواباندند و ۱۶ - ۱۰ پیش افتادند، با اینکه برزیلی ها ۱۸-۱۷ جلو افتادند اما برزیلی ها با دیوار دفاعی ایرانی ها خوردند و وقتی نتوانستند توپ های ایران را جمع کنند، با امتیاز ۲۵-۲۳  مقابل ایران تسلیم شدند.

ست سوم ؛ایران ۱۹- برزیل۲۵
ایران ست سوم را هم با شروع خوب ۲- صفر جلو افتاد اما برزیلی ها خیلی زود، جبران کردند و در امتیاز ۸- ۶ به تایم اول فنی رسیدند.با اینکه دو تیم میلیمتری در تعقیب و گریز هم بودند اما با اشتباهات بازیکنان ایران و خطای سرویس و دریافت بد در ۱۶-۱۲، اختلاف به ۴ رسید و بعد از آن هم اختلاف جبران نشد و در نهایت برزیل با پیروزی ست سوم در امتیاز ۲۵-۱۹، دو ست برده را به نام خود زد تا ست چهارم حکم بردش را امضا کند.

ست چهارم؛ ایران ۲۱-برزیل ۲۵
ولادیمیر آلکنو برای ست چهارم، رضا عابدینی، بردیا سعادت و جواد کریمی را به جای علی اصغر مجرد، صابر کاظمی و سعید معروف به زمین فرستاد. با اینکه برزیلی می خواستند از همان اول فاصله را زیاد کنند اما ایرانی ها خودشان را رساندند و در امتیاز ۳-۳ برابرشدند، ۸-۴ برزیل جلو افتاد و کم کم با اشتباه ایرانی ها فاصله ۸ تایی شد،  در امتیاز ۱۶-۸ و تایم اوت فنی دوم. اما کم کم ایرانی ها با جبران  اختلاف را به ۳ رساندن در امتیاز ۱۸-۱۵ و حتی حضور رزنده هم برای برزیل کارساز نشد و بازیکنان جوان ایران برای لحظات با بازی طوفانی و فشار به برزیلی ها،آنها را عصبی کردند، اما در نهایت برزیل ۲۵-  ۲۱برد تا با خیال راحت صدرنشین بماند.

انتهای پیام/1005

 

 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: