دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۵۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
رییس هیأت بازرسی انتخابات مازندران:
4 هزار و 500 بازرس بر فرآیند انتخابات مازندران کنترل و مراقبت دارند
رییس هیأت بازرسی انتخابات مازندران اعلام کرد: 4 هزار و 500 بازرس در مازندران براساس دو وظیفه مهم قانونی، بر فرآیند انتخابات استان کنترل و مراقبت دارند.
به گزارش آوای خزر، حسن خیریانپور در حاشیه ستاد انتخابات استان مازندران پس از انداختن آرای خود به صندوق، در گفتگو با خبرنگار ما گفت: خدا را شاکریم که یک بار دیگر در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انتخابات دیگری در حال برگزاری است و همه دست‌اندرکاران نیز با قدرت وظایف خود را انجام می‌دهند.
وی با اشاره به اصل ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که بر مبنای آن، اداره امور کشور متکی به رأی و نظر مردم است، افزود: مکانیزم اعمال نظر مردم نیز با انتخابات است؛ لذا امروز شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، و شورا‌های شهر و روستا هستیم تا تصمیمات بزرگی برای کشور اتخاذ شود.
رییس هیأت بازرسی انتخابات مازندران با بیان اینکه حق انتخاب یک حق سیاسی و برای اداره جامعه است که مردم باید از این حق استفاده کنند، از اتخاذ تمهیدات مناسب جهت برگزاری یک انتخاب باشکوه در استان گفت و اینکه کار اخذ آرا از ساعت ۷ صبح همزمان با سراسر کشور در ۴ هزار و ۵۲ شعبه آغاز شده است.

این مسوول با عنایت به اینکه دو وظیفه را قانونگذار برای هیأت بازرسی انتخابات در نظر گرفته است، یادآور شد که این وظایف شامل کنترل و مراقبت بر اجرای دقیق فرآیند‌های انتخاباتی از وظایف هیأت‌های بازرسی است.

4 هزار و 500 بازرس بر فرآیند انتخابات مازندران کنترل و مراقبت دارند

خیریانپور ادامه داد: ما برای تمامی شعب اخذ رأی یک بازرس ثابت داریم. ۲۷۶ بازرس برای شهرستان‌ها پیش‌بینی شده‌اند که روند کار را مراقبت و دقت کنند.
وی با بیان اینکه بازرسان ویژه‌ای را برای شهرستان‌ها در نظر گرفتیم که آن‌ها نیز در ارتباط با بازرسان و سربازرسان و مراقبت و اجرای دقیق فرآیند‌های انتخاباتی فعالیت دارند، اعلام کرد: در مجموع، ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در انتخابات ۱۴۰۰ مازندران در قالب هیأت بازرسی انتخابات اجرای دقیق قانون انتخابات را رصد می‌کنند.
رییس هیأت بازرسی انتخابات مازندران تأکید کرد که اعضای شعب اخذ رأی اعم از هیأت اجرایی، هیأت نظارت، امنیتی، بازرسی و پشتیبانی، در نهایت خویشتن‌داری با صبر و حوصله و با رعایت کامل قوانین و مقررات، وظایف را به نحو شایسته‌ای انجام دهند و در پایان ساعات اخذ رأی با اجرای دقیق اصل ۲۵ و ۲۶ قانون انتخابات، کار شمارش آرا براساس این مواد قانونی به‌درستی انجام شود.
وی در پایان درباره اخذ رأی به صورت الکترونیکی بیان کرد: اخذ آرا از طریق سیستم تنها برای شهر ساری به عنوان پایلوت و صرفاً برای شورای شهر انجام می‌شود. در سایر شهرستان‌ها نیز یک بخش‌هایی از روند انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۱۰۰۱
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها