دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۵۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
جبهه مقاومت همیشه آماده است

شهدای خان‌طومان پشتیبان مردم سیل‌زده مازندران

شهدای خان‌طومان پشتیبان مردم سیل‌زده مازندران
زمان گذشت و بار دیگر در فصل آلاله‌های سرخ، قرار عاشقی نهاده شد تا سالگرد شهدای خان‌طومان برگزار شود، اما این قرار با قرار سالهای پیش، فرق دارد.....

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، اردیبشهت‌ماه در دیار علویان، سه سالی است که علاوه بر نمایش زیبا و بی‌نظیری از رستاخیز طبیعت در فصل حیات، یادآور آلاله‌هایی است که کمی آنسوتر در دیار زینب(س) به خون غلطیدند تا آسیب و تعرضی به بارگاه این بانوی اسلام نشود و از طرفی، این خیال خام دشمن که بتواند دستیابی به مرزهای جمهوری اسلامی ایران داشته باشد و ملت و نظام اسلامی را به زانو درآورد؛ تبدیل به خواب آشفته‌ای شود که آرامش را از او و هم‌پیمانانش بگیرد.


13 مرد از دیار رستم دستان با ترکیبی از سرداران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و جوانان نسل سوم انقلاب، اردیبهشت 95 در یک عملیات ناجوانمردانه در خان‌طومان سوریه مظلومانه به شهادت رسیدند و هنوز نشانی از برخی پیکرهای مطهر نیست.


جغرافیای مقاومت حد و مرز نمی‌شناسد و هر کجا که فریاد مظلومی بلند شود انسان‌هایی فرشته‌سیرت به تاسی از رسول خویش، به ندای «هل ناصر ینصرنی» مستضعفان پاسخ داده و به دفاع می‌پردازند، مردان مردی با ایثار جان و مال خویش تا آخرین نفس با باطل مبارزه می‌کنند و این نبرد تا قیامت ادامه خواهد داشت.


زمان گذشت و بار دیگر در فصل آلاله‌های سرخ، قرار عاشقی نهاده شد تا سالگرد شهدای خان‌طومان برگزار شود، اما این قرار با قرار سالهای پیش، فرق دارد، خانواده‌های شهدای خان‌طومان اعلام کردند که هزینه پذیرایی را به سیل‌زدگان مازندران اختصاص می‌دهند.


امروز نشست خبری در همین زمینه در مرکز امامت سپاه کربلا برگزار شد، معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران می‌گوید: جبهه مقاومت فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و در سیل اخیری که مازندران را دچار خسارت‌های فراوان کرد، دیدیم که نیروهای بسیج مردمی و سپاه و نیروهای نظامی با تمام توان پای کار آمدند تا از مشکلات مردم بکاهند.
عسکر مجیدی تصریح می‌کند که اگر دیروز لشکر 25 کربلا در آنسوی مرزها در نبرد با دشمن سینه سپر کرد تا خون

انسان‌های بیگناه به زمین ریخته نشود؛ امروز نیز جبهه مقاومت پای کار آمده است تا از آلام مردمان سرزمینش بکاهد و این دفاع و پشتیبانی دیگری است که اگر شهدای حرم هم بودند، چنین تفکری داشتند و پای کار می‌آمدند.
وی با بیان اینکه لشکر حضرت زینب(س) در جبهه مقاومت فعالیت دارد و ستاد پشتیبانی و اردیبهشت مقاومت، مفهوم

وسیعی دارد که فعالیتهای جهادی گسترده‌ای را شامل می‌شود، اظهار می‌دارد، خانواده‌های معظم شهدا و بویژه شهدای مدافع حرم عضو این جبهه و ستاد هستند.

معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران با اشاره به برگزاری رزم‌واره سال گذشته در سالگرد شهدای خان‌طومان می‌گوید: قرار بود امسال نیز چنین برنامه‌ای برگزار شود اما سیل روزهای 27 اسفند و 12 فروردین که کانون آن در شهرستان سیمرغ بود؛ سبب شد که یادواره مسیر دیگری را براساس آنچه شهدا و خانواده‌های آنها در این شرایط می‌پذیرند در پیش بگیرد.

مجیدی تصریح می‌کند که 42 گروه جهادی مزین به نام 42 شهید مدافع حرم مازندران در مناطق سیل‌زده مازندران با محوریت سیمرغ حضور پیدا می‌کنند که برای هر گروه مسئولیت و پروژه‌ای تعریف شده است و آنها را در مدت مشخص تحویل می‌دهند.

این جهادگر عنوان می‌دارد که یکی از فعالیت‌های جهادی ساخت 15 واحد مسکونی است که در سیل اخیر به صورت کامل از بین رفتند، همچنین توسط گروه‌های جهادی عملیات راهسازی، پاکسازی و محوطه‌سازی انجام می‌شود که با ادارات مربوطه هماهنگی شده و تفاهمنامه همکاری منعقد شده است.

به گزارش آوای خزر، مراسم اردیبهشت مقاومت یادواره شهدای مدافع حرم مازندران با محوریت شهدای خان‌طومان، روز پنجشنبه 12 اردیبهشت‌ماه در شهرستان سیمرغ برگزار می‌شود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

مطالب مرتبط
نظرات شما