دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۶
در نخستین نشست شهردار و رئیس شورای شهر نکا با خبرنگاران عنوان شد
شهردا و رئیس شورای شهر نکا در نخستین نشست سال‎جاری خود با اصحاب رسانه، درباره مسائل مختلفی از جمله میزان دریافتی عوارض خدمات شهری خانوارها و پیگیری 7 هزار سند ضلع شرقی نکا که بخشی از آن مورد ادعای اوقاف است، به گفتگو پرداختند.


به گزارش آوای خزر از شهرستان نکا، سیدعیسی میری‌قلعه‌سری شهردار نکا در نخستین نشست سالجاری خود با خبرنگاران، اظهار داشت: بودجه سال گذشته شهرداری نکا با 16 میلیارد و 700 میلیون تومان بسته شد اما بالغ بر 22 میلیارد تومان محقق شده است.

وی با بیان اینکه در سال 93، بودجه شهری به نسبت 53 به 47 بهترتیب در بخش عمرانی و جاری بسته شده است، افزود: این رقم در سال 94 به 60 درصد عمرانی و 40 درصد جاری تغییر یافت و در همین راستا نیز 53 قراداد به امضا رسید و تقریباً همه آنها به سرانجام رسید.

شهردار نکا اظهار داشت: از جمله پروژههایی که هنوز تکمیل نشده است؛ میتوان به سد لاستیکی اشاره کرد که قبل از حضور من در شهرداری، تا 12 درصد پیشرفت داشت اما در یک و نیم سال گذشته به پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد رسیدهایم که انشاالله تا پایان تیرماه 95 به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار نکا گفت: در سال گذشته علیرغم موانع و محدودیتهای مالی، بیش از 13 میلیارد تومان هزینه عمرانی داشتیم که از مهمترین پروژههای ما نیز  مجتمع تجاری شهرداری و ساختمان در حال ساخت در زمین بهپاک است.

میری قلعهسری با بیان اینکه شهرداری نکا در بین شهرداریهای مازندران به‌لحاظ فنی یکی از توانمندترین مجموعه‌ها است، گفت: از رسانهها انتظار می‌رود که در کنار انتقادات و بیان مشکلات، نقاط قوت را نیز عنوان کرده و افکار عمومی را نسبت به فعالیت‌های عمرانی در نقاط مختلف شهر آگاه کنند.

شهردار نکا با اشاره به اینکه مجموعه شهرداری و شورای شهر با وجود همه کمبودها، بدون استثنا به تیم‌ها و هیئتهای مختلف ورزشی کمک کرده‌اند، افزود: در مجموع، 57 میلیون تومان در سال گذشته به هیئتهای ورزشی شهرستان نکا کمک شده است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار آوای خزر درباره اینکه آیا با توجه به ارتقای درجه شهرداری نکا از 7 به 8، تاکنون برنامههای خاصی اجرا شده است، گفت: با توجه به اینکه دستورالعمل‌ها درباره سازمان‌ها تغییر پیدا کرده است، تا ابلاغ چارت سازمانی جدید باید منتظر بمانیم و براساس آن عمل کنیم.

میریقلعهسری در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا با توجه به اصل 44 قانون اساسی، شهرداری نکا اقداماتی را در سالجاری انجام داده یا در دست اقدام دارد، افزود: یکی از این برنامهها، واگذاری کارخانه آسفالت به بخش خصوصی بوده که چند متقاضی دارد و باید جوانب کار از سوی کارشناسان بررسی و در نتیجه، به مرحله مزایده برسد.

شهردا نکا همچنین در پاسخ به سؤال دیگری از خبرنگار ما درباره میزان دریافتی شهرداری این شهر از محل عوارض سالانهای که شهروندان پرداخت میکنند، تصریح کرد: در مجموع، شهرداری نکا بهازای هر 24 ساعت، از هر خانوار نکایی بابت فعالیتهای خدماتی بهعنوان مثال در بخش جمعآوری، حمل و تخلیه زباله، تنها 82 تومان دریافت میکند.

وی با اعلام اینکه همه موفقیتهای مجموعه شهرداری و شورای شهر را مرهون تلاشهای پرسنل شهرداری هستم، خاطرنشان کرد: در این موفقیتها، از رفتگر گرفته تا شهردار، همه با شور و شوق تلاش میکنند.

میریقلعهسری ادامه داد: غالب شهرداری‌های کشور حقوق پرسنل خود را هنوز تسویه نکردند، اما شهرداری نکا عیدی و حقوق اسفندماه کارکنان خود را نیز تا قبل از عید تسویه کرده است.

شهردار نکا درباره طرح گردشگری قرمرض، اظهار داشت: این طرح در مساحت 10 هکتار به مراحل پایانی خود نزدیک شده است و باید برای سرمایهگذاری آماده شویم.

میری قلعهسری درباره حضور نیافتن خود در نخستین جلسه شورای اداری نکا، گفت: در آن روز، نوبت پزشکی داشتم و در تهران بودم.

** درخواست تخفیف ، بیشترین تقاضای مردم از شورای شهر

رئیس شورای شهر نکا نیز  با اشاره به تشکیل 116 جلسه، 355 مصوبه، 64 توافق‌نامه و 5 مورد  نام‌گذاری کوچه‌ها در سال گذشته از سوی این شورا در سال گذشته، گفت: این موارد، تنها بخشی از فعالیتهای شورای شهر است که مصادیق آن را در عمران و آبادی شهری میبینیم.

حسین پویا اظهار داشت: بیشترین مراجعات شهروندان در سال گذشته، درخواست برای تخفیف مالیات بوده و تا حد امکان با آنها همکاری شده است.

وی از واگذاری طرح دریای مروارید به شهرداری نکا گفت که سعی میشود تا بهتر از سالهای گذشته، به مسافران و گردشگران خدماترسانی شود.

رئیس شورای شهر نکا با اشاره به موضوع سندهای 6 دانگ ضلع شرقی این شهر که به دلیل ادعای اوقاف مبنی بر وقفی بودن این اراضی، سخن از  تبدیل آن به 5 دانگ، عنوان شده است، تصریح کرد: اگر بیش از 7 هزار سند 6 دانگ تبدیل به 5 دانگ شوند؛ ارزش افزوده آنها کاهش می‌یابد.

پویا ادامه داد: در این زمینه با اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان و استان رایزنی شد و از آنها اسناد رسمی درخواست کردیم تا حق شهروندان تضییع نشود.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اعتبارات شهرداری نکا جوابگوی تیم‌داری نیست، اما کمکهایی انجام می‌شود، افزود: امروزه یکی از مدیریت‌های سخت و پیچیده، مدیریت ورزشی است.

پویا اظهار داشت: در سال گذشته، به میزان 18 هزار تن آسفالت برای معابر شهری نکا استفاده شده است.

وی در پایان گفت: بهترین معدن زباله مازندران در نکا قرار دارد و علیرغم انتقاداتی که در این زمینه صورت میگیرد، اما شاهد کمترین میزان آلودگی زیستمحیطی در این معدن هستیم.

انتهای پیام/


مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار