آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۷۰۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبرداد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به آغاز برداشت کلزا در این استان با قیمت توافقی 3 هزار و 440 تومان، پیش‌بینی کرد که امسال 40 هزار تن کلزا از کشاورزان مازندران خریداری شود.

عزیزالله شهیدی‌فر در گفتگو با خبرنگار آوای خزر در شهرستان ساری با اعلام اینکه برداشت کلزا از سطح 23 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران آغاز شده است، گفت: بیش از 20 مرکز خرید از گلوگاه تا آمل برای خرید این محصول با قیمت مصوب 3 هزار و 440 تومان راه‌اندازی شده که محصول برداشت‌شده به مباشرتی شرکت غله و کارگزاری سازمان تعاون روستایی خریداری شود.

وی با توجه به سیاست‌های دولت در کاهش وابستگی دانه‌های روغنی، تامین روغن خوراکی از جمله کلزا و تامین کنجاله دام، بیان کرد: در سال زراعی جاری، حدود 40 درصد افزایش سطح را در دانه‌های روغنی کلزا داشتیم که رقم خوبی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در پاسخ به اینکه میزان و ارزش کلزا در سالجاری چقدر پیش‎بینی شده است، گفت: حدود 40 هزار تن کلزا به ارزش بیش از 100 میلیارد تومان خریداری می‌شود که نقش آن در اقتصاد، اشتغال و امنیت غذایی و کنجاله دام بسیار حائز اهمیت است.

این مسئول همچنین درباره خسارت‌های اخیر حاصل از بارندگی و طوفان در مازندران اظهار کرد: حدود 20 درصد از مزارع کلزا با میانگین 50 درصد خسارت دیدند که در حال پرداخت‌های بلاعوض هستیم و تسهیلات نیز به کشاورزان متقاضی اعطا می‌شود.

شهید‌ی‌فر ادامه داد: مالکان اراضی خسارت‌دیده که اراضی آنها بیمه شده بود، بلافاصله توانستند از سوی صندوق بیمه و با حمایت دولت خسارت خود را دریافت کنند، و سایر کشاورزان نیز به نوعی از نگاه حمایتی دولت بهره‌مند شدند، اما از کشاورزان عزیز خواستاریم نسبت به بیمه اراضی خود اقدام کنند زیرا در زمان خسارت می‌توانند ضررو زیان وارد شده را در اسرع وقت دریافت کنند.

وی در پایان گفت: در سال زراعی جاری، 25 هزار هکتار از اراضی کشاورزی بیمه بودند و به طور کلی رقمی که از سال گذشته داریم؛ 12 درصد از اراضی کشاورزی و باغی در استان مازندران بیمه هستند، امیدواریم این میزان با توجه به خطرپذیری که مردم احساس کردند و پرداختی‌هایی که بیمه به خسارت‌دیدگان داشت؛ بیشتر شود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار