دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۷۷۹۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۵
آخرین دستاورد‌های سازمان صنایع دریایی و صنایع الکترونیک وزارت دفاع با حضور دو تن از امیران این وزارتخانه، به مناسبت روز بزرگداشت صنایع دفاعی کشور بررسی شد.
برتری منطقه‌ای ایران در حوزه جنگ الکترونیکبه گزارش آوای خزر، به مناسبت ۳۱ مرداد روز بزرگداشت صنایع دفاعی کشور، امیر رستگاری مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و امیر شهرام مدیرعامل صنایع الکترونیک وزارت دفاع میهمان برنامه تیتر امشب بودند.
امیر رستگاری درباره اهمیت صنایع دفاعی کشور گفت: استراتژیست‌های جهان معتقدند، صنایع دفاعی هر کشور به دلیل استفاده از نخبگان، جزو راهبردی‌ترین صنایع آن کشور و ماموریت ویژه این صنایع تولید قدرت است.
وی افزود: صنایع دفاعی از صنایع پیشرو در هر کشور است و از سرریز دانش و فناوری‌هایی که در این صنعت به آن دست می‌یابیم در حوزه‌ها و صنایع دیگر، به سبکی دیگر استفاده می‌شود. برای مثال امروز از دانش طراحی موتور‌های زیر دریایی در الکتروموتور و موتورسیکلت برقی استفاده می‌کنیم یا مثلا در حوزه رانش موتور جت به خود کفایی ۱۰۰ درصد رسیده ایم.
 مدیر عامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع درباره آخرین دستاورد‌های این مجموعه در سال گذشته گفت: الحاق ناوشکن دنا در تیر سال گذشته، اولین ناو مین شکار ایران با نام شاهین که تماما توسط متخصصان ایرانی طراحی شد، چند سامانه دیگر مانند سامانه رباتیک کشف و انفجار مین و چندین شناور سطحی و زیر سطحی برخی از دستاورد‌های این مجموعه در سال گذشته بودو البته این‌ها گوشه‌ای دستاورد‌های قابل گفتن هستند.
امیر شهرام مدیرعامل صنایع الکترونیک وزارت دفاع دیگر میهمان این گفتگو بود که درباره اهمیت صنایع الکترونیک در صنعت دفاعی کشور گفت: صنایع الکترونیک شاکله و ملات تمام سامانه‌های دفاعی و تجهیزات روز دنیاست و این علم باید مداوم به روز نگه داشته شود.
 وی افزود: بخش صنایع الکترونیک ماموریت ویژه در حوزه تهدیدات و جنگ سایبری دارد که توانستیم رشد ۵ برابری نسبت به سال گذشته در تجهیزات این حوزه ایجاد کنیم.
امیر شهرام افزود: در حوزه جنگ الکترونیک در منطقه اول هستیم. زیرا دانش جنگ الکترونیکی ما بومی است، کشور‌های داری این صنعت، دانش روز خود را به هیچ کس نمی‌دهند و حتی برخی کشور‌های منطقه که ممکن است بتوانند تجهیزات جنگ الکترونیک را بخرند، دانش قدیمی دیگر کشور‌ها را خریداری کرده اند.
 
انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: