دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۸۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) از کمک مالی 2 میلیون یورویی جمهوری فدرال آلمان در حمایت از برنامه بلندمدت کمک به پناهندگان آسیب‌پذیر افغانستانی و عراقی در جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند.

به گزارش آوای خزر، برنامه جهانی غذا از این بودجه برای تأمین کمک‌های نقدی و غذایی در جهت برآورده نمودن نیازهای مبرم تغذیه‌ای 31 هزار پناهنده‌ی ساکن در 20 مهمانشهر سراسر کشور و حمایت از پناهندگان احتمالی جدید، استفاده خواهد کرد. این کمک مالی به موقع، فعالیت‌های نجات بخش برنامه جهانی غذا را افزایش داده و به ما اجازه می‌دهد تا به سرعت به هرگونه نیاز احتمالی مضاعف پاسخ دهیم.نگار گرامی، نماینده و مدیر کشوری برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران گفت: "ما از دولت و مردم آلمان به خاطر حمایت‌های مستمرشان از سال 2014 از عملیات‌مان در ایران بسیار سپاسگزاریم."

وی افزود: "ظرفیت بالای پاسخگویی در شرایط بحرانی و تجربه کار میدانی ما این اطمینان را می‌دهد که این کمک به درستی و در زمان مناسب برای رفع نیازهای پناهندگان آسیب پذیر و آوارگان خصوصا در این برحه‌ی زمانی حساس، استفاده شود."هانس-اودو موتسل سفیر آلمان در جمهوری اسلامی ایران گفت: "آلمان یکی از بزرگترین حامیان مالی برنامه جهانی غذا در سطح جهانی است." وی در ادامه گفت: "ما به همکاری مستحکم خود با برنامه جهانی غذا برای مبارزه با گرسنگی و سوء تغذیه در سراسر جهان افتخار می‌کنیم. در ایران، این سازمان به پناهندگان و سایر افراد آسیب‌پذیر که عمدتا از افغانستان هستند، کمک‌های غذایی مهمی ارائه کرده است، تا از آنها در برابر ناامنی و فقر محافظت کند. در بحبوحه‌ی بیماری همه‌گیر کووید-19 که باعث ایجاد وضعیت انسانی چالش برانگیزی شده، آلمان آماده است تا از برنامه جهانی غذا در ماموریت مهم خود برای پاسخگویی به نیازهای فزاینده پناهندگان، حمایت کند."جمهوری اسلامی ایران میزبان یکی از بزرگترین جمعیت‌های پناهنده برای طولانی مدت ترین بازه زمانی در جهان است و بیش از چهار دهه مامنی برای پناهندگان، عمدتا از افغانستان، بوده است. تحولات سریع اخیر در افغانستان باعث ایجاد تحرکات جمعیتی، آوارگی خانواده‌ها و در نهایت سوق دادن آنها برای پناهندگی به کشورهای همسایه شده است.برنامه جهانی غذا از زمان ورود نخستین پناهجویان از افغانستان و عراق در اواخر دهه 1980، به پناهندگان در ایران کمک می‌کند. این سازمان با تشکر از حامیان مالی خود تا یافتن راه حلی پایدار متعهد به ادامه‌ی تلاش‌های خود است.


برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد برنده جایزه صلح نوبل در سال 2020 است. ما بزرگترین سازمان بشردوستانه در جهان هستیم که در مواقع اضطراری جان انسان ها را نجات می‌دهیم و از کمک‌های غذایی برای ایجاد راهی به سوی صلح، ثبات و رفاه افرادی که در گذر از مناقشات، بلایا و تغییرات اقلیمی می‌باشند، استفاده می کنیم.

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: