دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۸۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: من از میان ۵۹۰ نفر انتخاب شدم که کارگروهی بعد از بررسی این تعداد به ۸۰ نفر سپس ۲۰ نفر و بعد از آن ۱۵ نفر و در ادامه ۶ نفر و در نهایت به سه نفر رسیدند که بعد از مصاحبه با این سه نفر من از طرف رئیس جمهور پذیرفته شدم.
وزیر ارتباطات: از میان ۵۹۰ نفر انتخاب شده استبه گزارش آوای خزر، آقای عیسی زارع پور در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما درباره نحوه انتخابش به عنوان وزیر ارتباطات افزود: برخی فکر می‌کردند چون من معاون آقای رئیسی در قوه قضاییه بودم به همین علت به عنوان وزیر انتخاب شدم در حالی که در سامانه‌ای که راه اندازی شده بود حدود ۵۹۰ نفر گزینه وزارت ارتباطات معرفی شده بودند که در نهایت به سه نفر رسیدند و من در میان این سه نفر بودم و بعد از مصاحبه پذیرفته شدم.
وی گفت: من حتی در همه این مدت در قوه قضاییه مشغول خدمت بودم و وقتی از من برای مصاحبه دعوت کردند، نمی‌دانستم که آن دو نفر چه کسی هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بازخورد‌های متفاوتی هم در مجلس داشتم و به من رای حداکثری داده شد که همین موضوع مسئولیتم را سنگین‌تر کرد و برای اولین بار پس از انقلاب من بیشترین رای را در این وزارتخانه از مجلس دریافت کردم.
آقای زارع پور به کارنامه عملکردش در قوه قضاییه و همچنین در دوران پنج ساله سال ۸۶ تا ۹۰ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت:  آن زمان که در وزارت فرهنگ بودم برای اولین بار از طرف حاکمیت به چیزی ورود کردم که اکنون اسمش فضای مجازی است و من آن زمان نام آن را رسانه‌های دیجیتال گذاشتم و سال ۸۸ وزارت فرهنگ به عنوان دستگاه نمونه کشوری در توسعه خدمات الکترونیک معرفی شد.
وی افزود: همان زمان برای اولین بار مجوز‌های بخش فرهنگ را الکترونیکی کردیم و در جشنواره رسانه‌های دیجیتال برای اولین بار بحث حمایت از توسعه محتوای دیجیتال مطرح شد و در سال ۸۹ به عنوان مدیر نمونه کشوری در وزارت فرهنگ انتخاب شدم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای ادامه تحصیل دوره دکتری و پسادکتری را در دانشگاه استرالیا گذاراندم و همچنین دوره پسادکتری را در دانشگاه شریف طی کردم و وقتی وارد قوه قضاییه شدم هیچ شناختی و ارتباطی با آقای رئیسی نداشتم و آقای رئیسی از بین حدود ۱۵ نفر به من رسید و من حتی سابقه کار با آقای رئیسی را هم نداشتم.
 
 مشی رئیس جمهور را در انتخاب همکارانش مدبرانه و عالمانه می‌دانم 
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: من مشی آقای رئیسی را در انتخاب همکارانش بسیار مدبرانه و عالمانه می‌دانم.
 آقای عیسی زارع پور در ادامه سخنانش در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما افزود: وقتی که به عنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه منصوب شدند برخی به من گفتند ۶ ماه باید کار‌های انجام شده را بررسی کنم، اما من ۱۰ اسفند سال ۹۸ منصوب شدم که همزمان با آغاز شیوع کرونا بود و از همان هفته اول سامانه‌های متعددی را در برنامه کار گذاشتم که در مدت یک سال و نیم فعالیتم ۸۰ پروژه در قوه قضاییه راه اندازی شد.
وی گفت: تسهیل دسترسی مردم به خدمات قضایی یکی از این اقدامات بود که ما با راه اندازی سامانه‌ای مراجعه پنج و نیم میلیون مردم را کاهش دادیم و با راه اندازی سامانه مربوط به وکلا تلاش کردیم تا همه اقدامات وکلا از منزل انجام شود و همین امر برای کارشناسان رسمی انجام شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: گواهی عدم سو پیشنیه همانند هفت خان رستم بود که ما آن را برخط کردیم و افراد از خانه می‌توانند درخواست کنند و در همین خصوص دادگاه‌های برخط را راه اندازی کردیم و دیگر نیاز نبود زندانی از زندان وارد دادگاه شود.
آقای زارع پور گفت:ما در اتاق رئیس قوه قضاییه اتاقی شیشه‌ای و سامانه‌ای را تعریف کردیم که ایشان می‌تواند عملکرد قوه قضاییه را تا سطح شعبه و قاضی بررسی کند.
وی افزود: برای اولین بار سامانه‌ای طراحی شد که مردم بتوانند نظرشان را درباره همکاران قضایی ما بدهند و در حوزه شفافیت و افزایش سرعت رسیدگی‌ها و استعلامات بین دستگاهی اقداماتی صورت گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اقدامات شما در وزارت ارتباطات چه سرفصل‌هایی دارید؟ گفت: حوزه فناوری اطلاعات آنقدر مهم است که اکنون برای بچه‌های دبستانی هم مهم است که چه کسی وزیر ارتباطات شود چرا که فضای مجازی همه کسب و کار‌ها و فعالیت‌های معلمان و دانشجویان را تحت تاثیر قرار داده است.
آقای زارع پور افزود:  سال ۸۸ در برنامه گفتگوی ویژه گفتم که یک زمانی موبایل در دست مردم همه چیز مردم خواهد شد و اکنون به این نتیجه رسیده ایم که باید از این ابزار حداکثر استفاده را داشته باشیم.
انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار