دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۸۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۷
مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: سامانه بازارگاه نهاده دامی را به موقع به مرغداران نمی‌رساند.

آوای خزر - ابراهیم حاتمی: محمدعلی کمالی سروستانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: سامانه بازارگاه در حال حاضر نهاده دامی را به موقع به مرغداران نمی‌رساند؛ این سامانه در واقع برای تسهیل امور؛ راه اندازی شده است.

او با بیان این که حدود ۲۵ هزار مرغدار در حوزه پرورش مرغ گوشتی در سراسر کشور فعال هستند ادامه داد: رصد این میزان بنگاه اقتصادی در حوزه مرغداری؛ سلسله اعصابی قوی می‌طلبد.

کمالی سروستانی گفت: سامانه بازارگاه با پیمانکاری بانک کشاورزی و کارآفرینی جهاد کشاورزی جهت تسهیل امور مدیریت و تأمین نهاده‌های دامی این تعداد مرغدار راه اندازی شده است، حال آن که بعضاً تأخیر در تأمین و رساندن نهاده‌های طیور به مرغداران ۳۰ تا ۴۰ روز به طول می‌انجامد. این در حالی است که جوجه‌ها در مدت زمان ۴۰ تا ۵۰ روز به مرغ تبدیل می‌شوند؛ این جاست که مرغداران به سراغ بازار آزاد می‌روند و برای تأمین نهاده خود یا پول نقد می‌دهند و یا تهاتر می‌کنند.

عباس معروفان مدیرکل خدمات بازرگانی خارجی وزارت جهاد کشاورزی در سوی دیگر استودیو گفت: سامانه بازارگاه اغلب در تحویل نهاده به مرغداران تأخیر دارد؛ علت آن است که مرغدار برای ثبت درخواست خرید؛ ۱۰ روز فرصت دارد، بازارگاه هم بایدکالای مورد درخواست مرغدار را از بندر ماهشهر حمل کند و به مصرف کننده برساند، حال آن که گرمای هوا، قطعی برق و کرونا سبب کندی تحویل کالا توسط واحد حمل و نقل می‌شود.

کمالی سروستانی در سوی دیگر استودیو گفت: از زمانی که مرغدار برای تأمین نهاده مورد نیازش به بازار آزاد رجوع می‌کند؛ کنتور هزینه مازاد بر قیمت گذاری به شماره می‌افتد. مرغدار در بازار آزاد مجبور است کمیت را فدای کیفیت کرده و هر چه گیرش آمد بخرد تا مرغ هایش تلف نشود.

او ادامه داد: حمل و نقل یکی از عوامل تأخیر است، بحث ارز هم در تأخیر تأمین کالا بی تأثیر نیست، بعضاً وارد کننده؛ کالای خود را تأمین کرده و به گمرک وارد می‌کند، ترخیص می‌کند و به دست مصرف کننده می‌رساند و توزیع انجام می‌شود، اما هنوز ارز کالای خود را دریافت نکرده است، این جاست که باید منتظر واریز ارز از سوی بانک مرکزی شود.

علیرضا حبیبی درکه معاون اداره نظارت ارز بانک مرکزی در ارتباط زنده تلفنی با این برنامه گفت: در حوزه تأمین و تخصیص ارز؛ تا امروز پنج میلیارد دلار برای نهاده‌های دامی و طیور؛ تأمین ارز انجام داده ایم، این رقم نسبت به سال گذشته و سال‌های قبل آن حتی رشد داشته حال آن که این تخصیص‌ها به متولیان مربوطه یعنی وزارت جهاد و وزارت صمت صورت گرفته است.

او ادامه داد: بانک مرکزی تأخیر معناداری در تأمین ارز نداشته است.

 معروفان مدیرکل خدمات بازرگانی خارجی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به گفته‌های حبیبی از بانک مرکزی گفت:  حبیبی نباید هر وقت که ارز به دستش رسید به تأمین نهاده‌های دامی تخصیص دهد و بگوید تأخیری در تأمین ارز صورت نگرفته، ایشان باید حداقل ماهانه یک میلیارد دلار ارز تأمین و تخصیص می‌داد، در ماه‌های قبل بعضاً ماهانه به جای یک میلیارد دلار، فقط ۲۴۰ میلیون دلار تأمین و تخصیص داده اند و ماه بعد، یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار تأمین کرده اند. بانک مرکزی نتوانسته سرانه ماهانه تأمین ارز را فراهم نماید.

 کمالی سروستانی مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: هر تأخیری در تأمین و توزیع نهاده دام و طیور؛ برای چرخه تولید و حتی بازار کالا؛ یک سونامی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار