دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۸۵۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹

آوای خزر/ دختر 8 ساله در اداره به پلیس گفت: داخل خانه در حال تماشای تلویزون بودم که چندین بار زنگ خانه به صدا در آمد تا اینکه جواب آیفون را دادم؛ مردی از من سئوال کرد که آیا پدرت در خانه است یا نه؟ که من جواب دادم: " پدرم خانه نیست" مرد جوان مجددا از من سئوال کرد که آیا مادرت در خانه است یا نه؟ که مجددا پاسخ دادم: " مادرم به همراه پدرم بیرون رفته است". پس از چند دقیقه مجددا زنگ خانه به صدا در آمد و زمانیکه جواب آیفون خانه را دادم، همان آقا این بار عنوان کرد که او یکی از دوستان پدرم است که مقداری پول برای پدرم آورده و به این بهانه از من خواست تا درباز کنم تا او پول را داخل آسانسور قرار دهدو من نیز پول را از داخل آسانسور بردارم. با اطمینان به صحبت های این شخص من در آپارتمان را باز کردم و منتظر ماندم تا آسانسور بالا بیاید و من پول داخل آسانسور را بردارم که پس از رسیدن آسانسور به طبقه پنجم ناگهان مردی آز آسانسور خارج شد که یک چاقو در دست داشت .

با تهدید چاقو مرا مجبور به سکوت کرد و مرا به داخل خانه برد این مرد مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و پس از آن دست مرا با طناب بست و داخل یکی از اتاق ها گذاشت و زمانیکه پدر و مادرم وارد خانه شدند، مرا با دست و پای بسته شده در داخل اتاق پیدا کردند.

همزمان با آغاز رسیدگی به این پرونده، پرونده های مشابه دیگری در مناطق مختلف مطرح و به اداره پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که در تمامی آنها شخصی به شیوه ای یکسان و با اطمینان از غیبت پدر و مادر داخل خانه ، ضمن معرفی خود به عنوان دوست خانوادگی اعتماد کودکان 5 تا 13 ساله را جلب و در ادامه علاوه بر سرقت طلا و پول از خانه ها، کودکان را نیز مورد آزار و اذیت قرار داده و در تمامی سرقت های منجر به آزار و اذیت و در زمان ترک محل سرقتها، دست وپای کودکان را بسته و از خانه شکات متواری شده است. به بهانه های
دوست ،صاحب خانه و به بهانه پرداخت بدهی خود ،خراب بودن آیفون همسایه و ۰۰۰۰اعتماد افراد داخل خانه را جلب کرده او فقط هدفش کوچکتر ها نبودندخانم 25 و 30 ساله را مورد آزار و اذیت قرار داده بود و به همان شیوه از محل متواری شده.

پلیس با تحقیقات خود افراد را شناسایی کرد یکی از آنها هنگام فرار توسط پلیس کشته شد و مابقی دستگیر شدند. (منبع: رکنا)

پدر و‌مادر ها بزرگتر ها بچه ها در خانه تنها نگذارید شکارچیان با هزاران حیله بچه ها را گیر می اندازند و این فرشته ها را آزار و‌اذیت جسمی و روحی می کنند ، به بچه ها آموزش بدهید حتی برای لحظه ای هیچ دری را باز نکنند حتا جواب غریبه ها را ندهند ، اگر از آنها سوال شد پدر و مادرتان منزل هستند جواب قاطع ندهند در زمان های مختلف به خانه زنگ بزنید بزرگترهای مورد اطمینان را در نبود خود نزد بچه ها جایگزین کنید ، به بچه ها اعتماد بنفس بدهید که تمام مشکلات خود را به پدر و مادر گزارش بدهند ، به هیچ عنوان پدر مادر ها مانع گزارش ها بچه ها نشوند.

به امید آنکه بتوانیم جرم و جنایتی را از دنیا کم کنیم./آریو نیازی، کارشناس امنیت، دفاع شخصی و پیشگیری

 

 

انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: